pepe72 napisał(a):

Pożyczki właścicielskie co do zasady nie podlegają zwrotowi.
Robi się to z powodów podatkowych, co duża część tu komentujących uporczywie nie przyjmuje do wiadomości.
Cupiał też finansował Wisłę pożyczkami.
|
Znowu wypisujesz te bzdury o podatkach, chociaż niedawno zostałeś już sprostowany. Ale z tobą jak widać trzeba do skutku.
No to podatkowo, pożyczka - bezwzględne 19% podatku z odsetek (umorzonych).
Podniesienie kapitału - 0,5% podatku.
Przyjmiesz to wreszcie do wiadomości?
A to że Cupiał lub inny prywatny właściciel klubu finansuje go pożyczkami, wynika z prostego powodu - w każdej chwili może sobie te pieniądze spłacić w części lub całości, w przypadku dopływu do klubu gotówki z transferów lub gry w pucharach.
Oczywiście generuje to dla klubu finansowe konsekwencje, w postaci rokrocznie rosnących odsetek od pożyczek, które albo trzeba spłacić albo w wypadku umorzenia zapłacić podatek.
Na koniec zadaj sobie pytanie, dlaczego kluby miejskie nie są finansowane pożyczkami, tylko podniesieniem kapitału lub dotacją? Ano dlatego, że miasta nie chcą tych pieniędzy z powrotem.