Wyświetl pojedynczy post
Piknik1906
Senior Member
 
Od: 01.2019

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#8793
Stary 22.09.2025, 23:53
Drozd napisał(a):Wyświetl post
A co do rzeczywistości, większość corocznego manka z własnej kasy wyrównuje Królewski i jak przestanie to 4 liga. Chyba, że będziemy walczyć o awans rezerwami.
Ponieważ zeszło na finanse to pozwolę sobie skomentować. Powyższe to bzdury i mocno wątpliwe założenia.

Bzdurą jest teza o pokrywaniu większości tzw. manka ze środków prezesa Królewskiego. Wzrost długu przez pierwsze 18 miesięcy jego prezesury to 18 milionów (pewne, na podstawie sprawozdań). Według jego wypowiedzi deficyt w kolejnych 12 miesiącach miał wynieść 12-14 mln. Póki co najczęściej realia są gorsze od zapowiedzi prezesa, ale przyjmując te wartości mamy 30-32 miliony złotych.

Wedle słów Królewskiego dołożył do klubu 17-20 milionów (ciekawe jak można w takiej sprawie nie znać precyzyjnej kwoty). Ale wiemy, że tzw Trio w okresie przed prezesurą Królewskuego pożyczyło po ok 4 miliony na głowę. Czyli w okresie swojej prezesury Prezes zapewnił 13-16 milionów.

Na oko widać, że co najmniej połowa wygenerowanego manka nie została pokryta przez prezesa Królewskiego.

Co do drugiej części to śmiem twierdzić, że jeśli prawdą są informacje o przychodach na poziomie 50 milionów w ubiegłym sezonie to nawet jeśli w tym miałoby to być 30% mniej (35 milionów) to i tak będzie to najwyższa kwota na tym poziomie rozgrywek. Stawiam tezę, że średnio rozgarnięty manager średniego szczebla potrafiłby skonstruować budżet kosztowy dla klubu I ligi na tym poziomie.

Chyba, że zakładamy iż odejście prezesa Królewskiego oznacza konieczność natychmiastowej spłaty jego pożyczek. Wtedy rzeczywiście bankructwo i IV liga. Ale to najdelikatniej mówiąc nie do końca zgodne z jego deklaracjami.
Odpowiedz cytując