Wyświetl pojedynczy post
Elendil
Senior Member
 
 
Od: 01.2005
Skąd: Krk

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#22265
Stary 28.08.2025, 10:42
As napisał(a):Wyświetl post
Jak chodze czasem na mecze FC Köln to bryla ich stadionu na oko wydaje sie podobna do stadionu Wisly. Oni maja 50k pojemnosci a mogliby miec troche wiecej gdyby przebudowali narozniki (na co niebardzo chce sie zgodzic miasto mimo iz zainteresowanie jest tak duze, ze jak sie ludziom rodza dzieci to je zapisuja do kolejki karnetowej bo trzeba czekac kilka lat).

Stadion jest 220 na 180 metrow. Jesli ktos ma dane na temat rozmiarow Stadionu Wisly to mozna to porownac. Byc moze stadion musialby odwrocony z polnocy na poludnie do wschod - zachod.

Kwestia innego rodzaju jest dojazd i wyjazd ze stadionu. W Kolonii (w niemczech ogolnie) majac bilet na mecz lub koncert masz komunikacje zbiorowa za darmo. W tym sa pociagi regionalne, autobusy, tramwaje. Ja dojezdzam 60 kilometrow do Kolonii pociagiem na bilecie meczowym. Obok stadionu Kolonii wlasciwie nie ma miejsc parkingowych i wiekszosc ludzi parkuje z dala od stadionu lub w ogole jedzie na mecz zbiorkomem.

Po meczach miasto podstawia kilkadziesiat tramwajow i autobusow, ktore sprawnie i szybko rozwoza ludzi spod Stadionu.
Atmosfera w tych tramwajach jest nie do podjebania . Polecam kazdemu chocby raz w zyciu sprobowac.
https://www.youtube.com/watch?v=icidRAsCiHQ
https://youtube.com/shorts/qRQQWUJu7...qTsP1T1Sysov-D
podobnie było jak podstawiali autobusy pod starym stadionem, w pierwszej dekadzie tego wieku Te stare przegubowce które potem rozwoziły ludzi w różne rejony Krakowa.
VIVA LA WISŁA

Nie ma pomyślnych wiatrów dla płynących bez celu
Odpowiedz cytując