Wyświetl pojedynczy post
Kurz
Senior Member
 
Od: 11.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1068
Stary 26.08.2025, 16:23
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Nowi w 1 skladzie to Leliveld i Ertlthaler, Krzyżanowski i Kuziemka juz znali nasze systemy gry i klub, Grujcic dopiero rozegral 1 mecz w 1 składzie i byc może wróci na ławkę.

Trzon Broda- Biedrzycki, Kutwa, Carbo, Duda, Duarte, Rodado to 7/11 ogniw. Do tego jest z ławki Igbekeme ktorego systemow nie trzeba uczyc. Kuziemka rozwiniety i odpowiednio wprowadzony przez Jopa.

Jedyne "szczęście Jopa" w tym wszystkim to fakt ze dostal Juliusa i Juliana na początku przygotowań, przez co od razu mogli dać jakość.

Reszta to ciężka praca calego teamu.
Przecież nie chodzi tylko o styl gry, ale skuteczność. Baena na przykład pewnie jest szybszy od Kuziemki, ma lepszy drybling, ale jest jeźdźcem bez głowy ze słabym dośrodkowaniem i niezbyt precyzyjnymi podaniami. Albo nie ma predyspozycji albo nie nauczył się tego w ciągu całej kariery. I najpewniej nie nauczy. Kiedy piszę o konkretach mam na myśli gości, którzy mają liczby, nie potrzebuje 120 dośrodkowań, żeby zaliczyć asystę. Produkują wysokiej jakości podania, albo oddają celne strzały itd. W czasach Rude mieliśmy jednego zawodnika w top 10 ligi w klasyfikacji Kanadyjskiej, w tamtym sezonie 2, a teraz (chociaż to krótki dystans) 5. I nie jest tak, że Jop zbudował Alfaro, Baenę i Poletanovicia, Kissa i zrobił z nich nie wiadomo kogo, tylko ma de facto 3 nowych zawodników w tej grupie (nie ma znaczenia, że Krzyżanowski i Kuzimka już tu byli), którzy zastąpili słabsze, poprzednie modele (chociaż akurat Mikulec był bardzo ok). Teraz osobiście życzę Jopowi, żeby Bozić i Omić okazali się lepsi od dotychczasowych pewniaków, albo przynajmniej jeden z nich.

Piszę to ni po to, żeby umniejszyć rolę Jopa, ale pokazać, ze nasza obecna forma to wielowymiarowa kwestia. Jop na pewno dorzucił coś tu od siebie, ale nie jest czarodziejem.
Odpowiedz cytując