Wyświetl pojedynczy post
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#16728
Stary 18.08.2025, 18:15
Arked napisał(a):Wyświetl post
Wielu młodych polskich piłkarzy popełnia ten błąd i często wyrzuca w ten sposób kariery do kosza, w zamian za pewien zysk z kilkuletniego kontraktu za granicą.

Fakty natomiast są takie, że polski piłkarz jest zbyt niedorozwinięty, żeby w młodym wieku dobrze poradzić sobie za granicą. Najlepiej radzą sobie albo tacy, którzy od podstaw szkolili się za granicą, albo tacy, którzy zdążyli w pełni uformować się w Polsce. Lewandowski i Błaszczykowski trochę w Polsce pograli i coś osiągnęli, zamiast iść do Serie B po łatwe pieniądze. A i tak przeskok był dla nich trudny i niepewny.
Błaszczykowski i Lewandowski mieli mentalność, talent i trafili na Kloppa.

Patryko napisał(a):Wyświetl post
Oczywiście, tylko zadaj sobie pytanie - gdzie miałby lepsze warunki do rozwoju, grając u nas jeszcze rok-dwa (wtedy jeszcze w Ekstraklasie), czy kopiąc z dziećmi w Primaverze?

Razem z tatkiem wykonali skok na kasę (chociaż śmiem wątpić, że w tej Genoi dostał jakiś niewyobrażalnie dobry kontrakt), co najprawdopodobniej będzie rzutować na całej jego karierze. Krótkoterminowo być może zyskali, długoterminowo najprawdopodobniej zawalili chłopakowi karierę.
Czas pokazał że młody Buksa talentu nie miał. Opowieści jak to by się u nas rozwinął - ludzie, a kto się u nas rozwinął w tamtym okresie? Plewka, Gruszkowski, Starzyński, Młyński, Wachowiak?

Serio pytasz gdzie jest lepsze szkolenie - u nas czy w Genoi?
Ostatnio edytowane przez wolfy : 18.08.2025 o godz. 18:18.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując