|
Jeśli udałoby się przeprowadzić te 3 jakościowe transfery z zagranicy, byłbym bardzo pozytywnie zaskoczony.
Wisła oczywiście potrzebuje takich zawodników, jeśli poważnie myślimy o powrocie do ekstraklasy i nie popełnianiu dawnych błędów uzależniania się od zbyt słabych piłkarzy lub zbyt krótkiej listy wartościowych opcji na paru pozycjach.
Niemniej, dalej bardzo duży problem stanowi jeszcze obsada pozycji bramkarza i fakt, że Rodado tak naprawdę jest jedynym nominalnym napastnikiem w kadrze, który coś sobą konkretnego prezentuje. Ten Albańczyk na razie pokazuje, że nie jest zawodnikiem do gry.
To traktowanie w Wiśle już od lat pozycji bramkarza jako mało priorytetowej, zawsze się z czasem negatywnie na nas odbijało.
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...)
"Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze"
|