Wyświetl pojedynczy post
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#193
Stary 14.08.2025, 13:55
Arked napisał(a):Wyświetl post
Być może, ale szukanie tutaj związku przyczynowo skutkowego jest dość leniwe. Prędzej awansujemy nie dzięki temu, że nie sprowadzamy Hiszpanów tylko pomimo tego. Zawsze dobrze jest mieć więcej opcji transferowych niż mniej.
Pewnie, że tak. A dlaczego już nie kontraktujemy tylu Hiszpanów? Po prostu z odejściem Kiko straciliśmy rozeznanie i kontakty na tamtym rynku. Ponadto rzeczywiście wzrósł popyt na Hiszpanów z ich niższych lig, bo generalnie w większości sprawdzają się w Polsce. Inne kluby też to widzą. Nawet Kwiecień zaczął ich ściągać do Wieczystej.

Cymes sugeruje przedstawienie się na Austriaków jako efekt przemyślanej strategii. Nie szedłbym aż tak daleko. Raczej po prostu Basha tu ma aktualnie więcej swoich kontaktów czy dojść wśród agencji menedżerskich, więc tak wyszło.

Hiszpanami też się interesowaliśmy i interesujemy w dalszym ciągu, ale obecnie wybierają chętniej inne opcje niż Wisła. Oczywiście na całym świecie jest mnóstwo zawodników jakościowo przewyższających to, co gra w polskiej pierwszej lidze, więc i w Austrii takowych można znaleźć. Jeśli w przytłaczającej większości uda się ich sprowadzać, jak najbardziej również to może dać pozytywny efekt.Trzymam za niego kciuki. Nie ma znaczenia skąd pozyska się jakościowego piłkarza.

adam_09 napisał(a):Wyświetl post
Dyskutujemy w miarę możliwości czasowych w pracy

Zerknąłem na sezon 2022/2023 i z piłkarzy zagranicznych przyszli: (...)
A co z Polakami którzy już byli i grali? Zgubiłeś na przykład Biegańskiego, Szota.

Wrzucasz zestawienie, które nie bierze pod uwagę rzeczywistego stanu kadry i jedynie fałszuje obraz prostego faktu: podczas ówczesnej rundy jesiennej grało nieraz jednocześnie nawet 8 Polaków i większość ich wychodziła w podstawowym składzie.

Żaden nie wniósł potrzebnej jakości i w największym stopniu przyczynili się do fatalnego 10 miejsca w tabeli na koniec rundy.

Klub postępował wtedy dokładnie tak jak dziś S!moniczek pisze, że chciałby, aby zawsze postępować, bo to niby żre. No okazuje się, że jednak niekoniecznie. Znacznie częściej nie żre i prowadzi jedynie do problemów.
Ostatnio edytowane przez Markus : 14.08.2025 o godz. 13:59.
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...)
"Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze
"
Odpowiedz cytując