Tantal napisał(a):

(...)
ad pepe: średnia 3,0 miła oku, ale mi się podoba fakt nieco mniej uchwytny:
- jaka średnia jest potrzebna do zapewnienia sobie awansu w pozostałych jeszcze meczach do rozgrania
- jak ta potrzebna średnia ma się do tego, co grała drużyna pod wodzą Jopa do tej pory
Jop miał średnią do tej pory niemal dokładnie 2 pkt na mecz i można założyć, że ją utrzyma. Jeśli wygramy najbliższy mecz z Tychami, potrzebna do awansu (z 95% przedziałem ufności ) średnia to równe 2.0. Po raz pierwszy od wielu miesięcy będziemy mogli powiedzieć że nasz awans jest najbardziej prawdopodobną opcją, a nie że mirażem obwarowanym mało realnymi warunkami.
|
Ale wiesz, że tego nie da się określić w drugiej kolejce?
W tym roku przyjąłem 1,88 na vice i 2,00 na mistrza ale to jest to o co się spieramy. Ja biorę średnią z ostatnich 14 lat, ty próbujesz znaleźć jakieś inne wartości. Poniżej lista 2 miejsc z ostatnich 14 lat. Pogrubione średnie z lat gdy były play offy.
Kod:
rok zespół punkty średnia
14/15 BBT 73 2,15
24/25 BBT 71 2,09
18/19 ŁKS 69 2,03
19/20 Podbesk. 65 1,91
20/21 BBT 65 1,91
12/13 Cracovia 64 1,88
15/16 Wisła P 63 1,85
21/22 Widzew 62 1,82
22/23 Ruch 62 1,82
23/24 GKS K. 62 1,82
11/12 Pogoń 61 1,79
13/14 Górnik Ł. 61 1,79
16/17 Górnik Z 58 1,71
17/18 Zagłębie S 58 1,71
To na co się na pewno zgodzimy, to że średnia 3,00 daje awans na 100%

2,00 nie dało awansu na wiosnę.