Wyświetl pojedynczy post
pepe72
Senior Member
 
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#5022
Stary 30.07.2025, 17:51
Tantal napisał(a):Wyświetl post
(...)
ad pepe: średnia 3,0 miła oku, ale mi się podoba fakt nieco mniej uchwytny:

- jaka średnia jest potrzebna do zapewnienia sobie awansu w pozostałych jeszcze meczach do rozgrania
- jak ta potrzebna średnia ma się do tego, co grała drużyna pod wodzą Jopa do tej pory

Jop miał średnią do tej pory niemal dokładnie 2 pkt na mecz i można założyć, że ją utrzyma. Jeśli wygramy najbliższy mecz z Tychami, potrzebna do awansu (z 95% przedziałem ufności ) średnia to równe 2.0. Po raz pierwszy od wielu miesięcy będziemy mogli powiedzieć że nasz awans jest najbardziej prawdopodobną opcją, a nie że mirażem obwarowanym mało realnymi warunkami.
Ale wiesz, że tego nie da się określić w drugiej kolejce?
W tym roku przyjąłem 1,88 na vice i 2,00 na mistrza ale to jest to o co się spieramy. Ja biorę średnią z ostatnich 14 lat, ty próbujesz znaleźć jakieś inne wartości. Poniżej lista 2 miejsc z ostatnich 14 lat. Pogrubione średnie z lat gdy były play offy.
Kod:
rok    zespół  punkty  średnia
14/15  BBT        73   2,15
24/25  BBT        71   2,09
18/19  ŁKS        69   2,03
19/20  Podbesk.   65   1,91
20/21  BBT        65   1,91
12/13  Cracovia   64   1,88
15/16  Wisła P    63   1,85
21/22  Widzew     62   1,82
22/23  Ruch       62   1,82
23/24  GKS K.     62   1,82
11/12  Pogoń      61   1,79
13/14  Górnik Ł.  61   1,79
16/17  Górnik Z   58   1,71
17/18  Zagłębie S 58   1,71
To na co się na pewno zgodzimy, to że średnia 3,00 daje awans na 100%
2,00 nie dało awansu na wiosnę.
Ostatnio edytowane przez pepe72 : 30.07.2025 o godz. 17:59.
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12

Cele Wisły na sezon 2026/27
Na razie świętowanie awansu
Odpowiedz cytując