Arked napisał(a):

Wreszcie wykorzystujemy pełnię potencjału Duarte. Może będzie z nim jak z Rodado po odejściu Fernandeza. Pomarzyć można, ale Portugalczyk ma potencjał na strzelanie bramek w dużych ilościach.
Kutwa ma ten plus, że ma kompetencje środkowego pomocnika. Co jest wartością ekstra dla środkowego obrońcy, który w dzisiejszych czasach musi umieć rozgrywać.
|
Duarte ma przede wszystkim walnięcie z dystansu z krótkiej nogi. Dotąd tylko z Polonią tak strzelił, ale jak złapie luz to będzie ładował.
Kutwa myśli i ma dobrą przy swoim wzroście koordynację, żeby tak przywalić pasuwką z 25 metrów to sama siła nie wystarczy. To jest strzał zawodnika Barcelony, a nie polskiego pierwszoligowca. Jak się ktoś zna na piłce i widzi taki strzał to pyta kto to strzela, a jak się dowiaduję że 21 letni stoper to wyciąga notes i notuje.
Dlatego wspomniałem o możliwości gry trójką z tyłu przy kłopotach z bocznymi obrońcami. Wtedy raz na czas któryś stoper mógłby penetrować i robić zamieszanie w autobusach, które nie długo będą w meczach z nami parkować wszyscy.