|
Jest taka praktyka w niektorych firmach, ze pracownicy dostaja akcje firmy kiedy podpisuja kontrakt. Czasem akcje dostaje sie jakos bonus roczny.
Na przyklad moja firma daje mi 10k euro bonusu i moge go wziac albo pinieznie albo w akcjach. Jesli wezme szmal to musze od tego odprowadzic podatek czyli dostane nieco ponad polowe z 10k. Jesli wezme akcje to dostane akcje o wartosci 10k i to nie jest opodatkowane. Moge je sprzedac po jakims czasie i z tego tez jest podatek ale mniejszy.
Jesli wiec Moore dostal pakiet akcji jako bonus za podpisanie kontraktu to nie jest to jakas nieslychana praktyka, szczegolnie na tych wysokich stanowiskach. Firma zyskuje wten sposob lojalnego pracownika, ktory jest wspolwlascicielem i mu zalezy na dobrych wynikach.
Amazon na przyklad daje akcje pracownikom wyzszego szczebla.
|