grogoriogreg napisał(a):

@wolfy
nie dostałem odpowiedzi na pytanie, co należy zrobić, tylko czego nie należy robić
skoro: "trzeba być debilem żeby liczyć że przy braku skautingu i pionu sportowego uda się uzupełnić skład szrotem przesianym przez kluby zagraniczne i Ekstraklasy"
to kim trzeba być, by liczyć, no właśnie, na co? Na wychowanków? Na zagraniczny szrot odsiany przez kluby zagraniczne?
Możesz sobie co każdy mecz krytykować Dudę czy Sukiennickiego i innych przeciętniaków z naszej drużyny, bo to jest bardzo łatwe i wygodne. Wszak jesteśmy zbieraniną piłkarskich miernot z nielicznymi wyjątkami. To się raczej w przyszłym sezonie nie zmieni. Ale nie potrafisz wskazać alternatywnej ścieżki budowy kadry w naszych realiach finansowych.
|
Sukiennicki i Duda to nie przeciętniacy, tylko ligowy plankton. Mają żałosne liczby, na poziomie pierwszej ligi nie są w stanie zaistnieć. W klasyfikacji kanadyjskiej ograniczonej wiekowo do U23 Duda i Sukiennicki zajęli 18-te i 48-me miejsce wg. Transfermarkt. Są gówno warci w porównaniu do rówieśników, czego uporczywie staracie się nie zauważać.
Mimo wszystko - akurat nasi wychowankowie zaliczyli najwięcej minut i dobrych występów wśród młodych piłkarzy. To jest fakt. Letkiewicz i Kutwa jako jedyni coś tam grali, do tego w miarę regularnie. Nie jest przypadkiem że Starzyński, Młyński czy Olejarka przeszli do rezerw, a Kuziemka i Baniowski zrobili ruch w drugą stronę.
Skoro nasi rezerwiści regularnie sadzają na dupie pseudotalenty, to może pora zaakceptować że nie mamy ani pozycji, ani skautingu żeby się w to bawić.
Podstawową opcją dla nas jest ściąganie gotowych piłkarzy na których nas stać i ew. uzupełniać braki zdolnymi juniorami, w minimalnym zakresie. Kutwa jest za darmo, a grał lepiej niż Biedrzycki. Duda - mimo braków - i tak był lepszy niż Sukiennicki czy Dziedzic. Letkiewicz to nasz aktualnie najlepszy bramkarz (co nie znaczy że bezbłędny i nie do ruszenia).
Na każdej pozycji musi być minimum jeden solidny ligowiec + zmiennik. Optymalnie obaj powinni być seniorami, ale taki Kutwa spokojnie dawał radę sportowo na stoperze. Jednak paranoją jest utrzymywanie kolejnych kolesi którzy kompromitują się później w trzecioligowych rezerwach.
Naszą jedyną opcją poza rezerwami są wypożyczenia. Lepiej ogrywać komuś dobrego piłkarza niż sobie kolejnego Sukiennickiego. Znowu błąd polityki klubu że z tego nie korzystamy.
Piszemy o aktualnej Wiśle, bez struktur i pieniędzy. Nie damy rady funkcjonować jak Stal Rzeszów i Chrobry Głogów przez nasze zadłużenie, nie mamy też rozeznania na rodzimym rynku jak Ruch czy ŁKS.