Patryko napisał(a):

@Drozd
Ty to chyba jesteś jednak jakiś nienormalny.
Wisimy podmiotom zewnętrznym pewnie dobre 20-30 milionów na chwilę obecną, aczkolwiek tutaj może doda swoje dwa słowa Piknik1906, który te liczby zna precyzyjnie.
Ostatnio wypadł świeżutki trup z szafy - prawie 2 banie wisimy miastu za stadion. Dziwisz się, że poprzednie władze miasta życzyły sobie zapłaty za wynajem przed meczem?
|
O ile pamiętam, to szacunki zadłużenia na czerwiec tego roku mówiły o 80 milionach. Plus teoretyczne zadłużenie do TS. Z zadłużeniem do TS to będzie mocno ponad 100 milionów (nie wiemy ile umorzono w ostatnim roku). Czyli to jest 80 milionów realnych pieniędzy do zapłacenia. Wzrost o ok 30 milionów podczas 2,5 roku samodzielnych rządów prezesa Królewskiego.
Znajdowanie tu jakichś pozytywów czy pisanie o wyprowadzaniu klubu na prostą to wyjątkowy bezsens. Od czasu gdy są dostępne publikowane sprawozdania finansowe nikt nie zadłużał klubu w tym tempie. Nikt nie zbliżył się nawet do połowy tego tempa.
W tych 80 milionach ok 40 jest długiem związanym z pożyczkami czyli zapewne do właścicieli. Drugie 40 to zobowiązania handlowe i wynagrodzeniowe. Jak ktoś uważa, że to nie jest problem to już nie wiadomo co napisać.
PS. Szacunki były robione bez założenia wpływów transferowych. Jeśli uda się przed kogoś sprzedać to ta operacja te długi pomniejszy.