Wyświetl pojedynczy post
As
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Z rekawa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#7942
Stary 05.06.2025, 09:51
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Nie trzeba daleko szukać.
Kotwica sprowadziła za darmo Sadowskiego, reprezentanta Białorusi - 195 cm
Jego kontrakt kończy się 30 czerwca. Tego roku.
Co prawda nie nastrzelał się w Kotwicy, ale tam grano jednak trochę inną taktykę, do której Sadowski nie był potrzebny.
Drugi przyklad, Arka miala Czubaka, ktory odszedl do Belgii i w jego miejsce od razu sciagnieto Majchrzaka. Obaj powyzej 190cm wzrostu. Po co to zrobili? Przeciez mieli jeszcze 3 innych napastnikow. No po to bo wiedza, ze na autobusiarzy potrzebny jest taki zawodnik. Przeciez Sobczak nie przeskoczy stopera.


To ze sie chlop nie nastrzelal nie ma az takiego znaczenia, on ma jeszcze druga bardzo istotna role. Kiedy druzyna przeciwna broni sie w szesnastce a ty wprowadzasz na boisko Sadowskiego to trener druzyny przeciwnej ma dwie opcje. Tak pobieznie bo niuansow jest wiecej:

1 - zaakceptowac ryzyko, ze Sadowski dojdzie do ktorejs wrzutki ale nic nie zmieniac liczac, ze gola nie straci.
2 - Przesunac stoperow wyzej aby nawet gdy Sadowski do pilki dojdzie i odda strzal to bramkarz bedzie mial szanse obronic. Bedzie tez musial nakazac bocznym obroncom agresywnie blokowac dosrodkowania czyli bronic szerzej. To oczywiscie powoduje, ze Wisla ma wiecej miejsca na gre kombinacyjna poniewaz przeciwnicy nie sa tak blisko siebie oraz stoja wyzej wiec mozna dawac prostopadle pilki pomiedzy stoperow a bramkarza.

Jakby nie patrzec oba scenariusze daja Wisle opcje w ataku, ktorych nie mielismy od spadku z Ekstraklasy. Nie wiem dlaczego klub z tego rezygnowal. Nie wiem po co nam byl ten smieszny lysy Hiszpan jako klon Rodado zamiast wysokiego kloca.
Odpowiedz cytując