|
Stan kadry przyszłego sezonu na ten moment:
GK: Letkiewicz, Broda
- Letkiewicz znowu może wrócić do bramki i rozwiązać problem z młodzieżowcem, obaj bramkarze przeciętni, przydałby się doświadczony bramkarz do pierwszego składu, ale nie wierzę w to (mamy inne priorytety)
OBROŃCY: Kutwa, Biedrzycki, Wiśniewski, Krzyżanowski(?) + wykluczeni na cały sezon Uryga i Mikulec
- Jarochowi, Łasickiemu, Colleyowi i Szotowi kończą się umowy i... mamy szansę zbudować linię obrony całkowicie od zera... Wykorzystajmy ją i zatrudnijmy zawodników, którzy w 1. kolejności potrafią bronić, a umiejętności gry w ofensywie niech nie będą tu kluczowe - szansę na to, że na pierwszy mecz sparingowy będziemy mieli kompletną formację są niewielkie, szansę na to, że piłkarze zgrają się do pierwszego meczu ligowego są niestety równie małe
- o ile Krzyżanowski jest zagadką, to Wiśniewski zdecydowanie nie nadaje się do gry na tym poziomie (przesiedział na ławce rundę wiosenną w Wieczystej), może być wsparciem jedynie dla zespołu rezerw
- jedyna plotka transferowa, jaka dotychczas wypłynęła, to Dijakovic z GKS Tychy i jestem jak najbardziej za tym ruchem, ograny zawodnik na poziomie 1 ligi, w świetnym wieku i co najważniejsze, z dobrymi opiniami za swoją grę (podobnie jak większość z Was, nie oglądałem meczów GKSu więc nie mam wyrobionej własnej opinii)
POMOCNiCY: Duda, Poletanovic, Carbo, Sukiennicki, Staszak(N), Dziedzic, Kiss, Duarte, Kuziemka, Baniowski + kontuzjowani Talar, Starzyński, Olejarka
- nie wiadomo, jakie są plany Igbekeme i Baeny, obawiam się, że bez problemu znajdą sobie klub z Ekstraklasy (nawet pomimo kontuzji Baeny)
- Kiss jest tutaj spalony - oby wziął kilka pensji i rozwiązał kontrakt z klubem
- zawodnicy tacy jak Sukiennicki, czy Dziedzic oraz cała lista kontuzjowanych nie są na wystarczającym poziomie i klub może będzie starał się ich pozbyć (np. na wypożyczenie), osobiście postawię ryzykowną tezę, że Sukiennicki wystawiany na lewym skrzydle (przy aktualnym braku skrzydłowych, nie licząc Duarte i młodych) nie irytowałby swoją grą tak bardzo, jak wystawiany w środku
- do środka pola brakuje typowego defensywnego pomocnika, takiego paskudnego typa jak np. Hajda, kogoś z charakterem, kto będzie harował na naszych grzecznych chłopaków
- na skrzydłach potrzebujemy dwóch zawodników do pierwszego zespołu i dobrze by było (a pewnie jest to niemożliwe przez brak $$$), by tym razem wybrać zawodnika, który potrafi strzelać bramki (co zrozumiałe, raczej w ligach słabszych niż nasza), bo zakładając pozostawienie Jopa na stanowisku i kontuzję Mikulca, to właśnie na skrzydłowych będzie spoczywał ciężar zdobywania bramek - Baena tego nie miał, o Kissu szkoda gadać, a Fred zdecydowanie za rzadko miewał te bramkowe przebłyski
- Kuziemka stracił całą rundę - przez obecność w pierwszym zespole stracił rytm meczowy i moim zdaniem nie jest to piłkarz na już; Baniowski również nie może zaliczyć tej rundy do udanych, ale w jego przypadku akurat widzę dużo większy potencjał i mam nadzieję, że zamiast takiego Kissa właśnie Baniowski będzie zawodnikiem nr 3-4 na skrzydle
NAPASTNICY: Rodado, Zwoliński
- o ile na Zwolińskiego jesteśmy skazani, to w przypadku Rodado wszystko zależy od Hiszpana
- mamy zdecydowanie za duże problemy na innych pozycjach, by nawet rozważać jakieś ruchy na tej pozycji (o ile Angel nie odejdzie)
Wnioski: przed nami kolejny burzliwy letni okres transferowy. Dopóki grzebiemy w piłkarskim śmietniku i liczymy na to, że któryś ze złowionych piłkarzy odpali, to niestety tak to będzie wyglądało. Stoimy przed dużą szansą na wzmocnienie drużyny - każdy zgodnie oceniłby, że formacja obronna była naszą największą bolączką. A teraz musimy budować ją od zera. O ile nie śledzi tego forum żaden scout/menedżer to nam kibivom pozostaje wierzyć, że akurat tym razem uda się przeprowadzić transfery z lepszą skutecznością...
|