Karherop napisał(a):

Zejdzmy na ziemie i polskie podworko:
Termalika:
Sezon 22/23 3 miejsce z Latalem - zwolniony bo przegrał baraz
Sezon 23/24 - 14 (!!!) miejsce z M.Lewandowskim i kończącym to Broszem
Sezon 24/25 - 2 miejsce z Broszem
Drużyna praktycznie bez zmian kadrowych, co okienko max 2-3 przetasowania. Brosz zaczynal ten sezon w 1 skladzie z 10
zawodnikami ktorych mial na koniec sezonu u siebie.
Pilka idzie w strone takiego zaawansowania taktycznego że moze jeszcze z 5 lat temu zgodziłbym sie z tezą powyżej, ale obecnie idzie co raz wiecej kompetencji i wpływu w strone calego sztabu.
|
Oczywiscie, na "nos" Smudy juz sie nie da. Jesli sztab ma kompetencje to zrobi to roznice o ile posiadaja zawodnikow zdolnych do wykonania powierzonych im zadan.
Tu nie trzeba podawac przykladu Termaliki, ktorej nikt nie oglada bo mozna sie spokojnie podeprzec meczami Wisly - szczegolnie tymi gdzie przeciwnik sie bronil.
Mnie w kazdym meczu krew zalewa jak widze kiedy co druga akcja upada bo, ktorys niedokladnie podal lub drugi przyjal tak, ze musi dwa razy poprawiac.Prawie caly sezon plakalismy bo w kadrze nie bylo jednego zawodnika, ktory umialby dosrodkowac z rzutu wolnego. Badz tu madry i wymysl schemat stalego fragmentu kiedy wykonuje go chlop, ktory nie umie dokopac pilki do pola karnego.
Jop/Sobol/Brzeczek/Rude etc moze ci wymyslec najbardziej w....isty plan taktyczny w dziejach futbolu a potem Igbekeme daje taka pilke, ze obronca Odry Opole ja przejmuje rownoczesnie walac konia. Nasz najlepszy skrzydlowy Baena nie potrafi dosrodkowac pili, ma tylko jeden zwod i nie potrafi trafic w bramke kiedy juz znajdzie sie w sytuacji strzeleckiej.
My sie jako klub mierzymy z tak oczywistymi problemami a ludzie debatuja, czy trener zawali bo byla strata punktow.