Wyświetl pojedynczy post
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#7783
Stary 06.05.2025, 14:45
stary dziad napisał(a):Wyświetl post
Tak realnie, widzisz szansę że ktoś ( pomińmy szejka) kupi klub aby na dzień dobry spłacić 70-80 mln?
Już o tym pisałem , ale powtórzę - jak obecni udziałowcy nie umorzą w całości albo w dużej mierze swoich pożyczek, to prawdopodobieństwo wejścia kogokolwiek jest bliskie zeru.
Te pożyczki "wewnętrzne" to pewnie na dziś co najmniej 40 mln.

I druga sprawa, pobawmy się "wirtualnie" - ile wart jest nasz klub w wypadku oddłużenia, piszesz "kilkadziesiąt baniek", a tak bardziej konkretnie?
Gdyby jeszcze Wisla nie miala innych dlugow niż te "wlascicielskie".

Ale Wisla ma tych dlugow +/- 30 mln

Dla obecnych wlascicieli Wisly większym problemem nie jest to że nie odzyskaja swoich"pożyczek", ale to że będą musieli zaraz wyłożyć kolejne miliony by utrzymac plynnosc klubu.

Dlatego dlug wzgledem wlascicieli jest wirtualny. W sytuacji Wisly jest nieściągalny. To koszt zabawy we wlascicieli i dobrze o tym JK, Łanoszka i inni wiedzą.

Nikt dotychczas przy oddawaniu klubow nie zarobił, ani Cupial, ani ITI ani Mroczek.
Odpowiedz cytując