Wyświetl pojedynczy post
Piknik1906
Senior Member
 
Od: 01.2019

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#7714
Stary 27.04.2025, 16:52
Widzę, że przy braku innych tematów (braku pozornym bo temat do dyskusji jest, o czym napiszę w innym wpisie później) dyskusja poszła w kierunku analizy działalności pana Kwietnia w Wieczystej.

Niespecjalnie to związane z tematem tego wątku ale jeśli mógłbym dorzucić swoje trzy grosze to pewnie napisałbym, że o ile pan Królewski w Wiśle przepłaca (w stosunku do efektów) kadrę i klub spektakularnie, o tyle pan Kwiecień w Wieczystej robi to w sposób wręcz epicki.

Przy czym on robiąc to ponosi wszelkie koszty tego podejścia. Wieczysta za lata 2021, 22, 23 miała przychody (w 99% zapewnione przez pana Kwietnia) na poziomie 9, 15 i 22 milionów złotych co pozwoliło w całym okresie wyjść lekko nad kreskę. Klub nie został w żaden sposób zadłużony, a sponsor bezzwrotnie pokrywa efekty swojego podejścia do biznesu.

Z kolei pan Królewski finansuje swoje podejście do biznesu pożyczkami na klub, które klub (jeśli nie planuje upadku) będzie musiał prędzej czy później spłacić. Przez pierwsze 18 miesięcy zadłużenie wzrosło o 18 milionów. Analizując ruchy kadrowe trudno się spodziewać aby tempo zadłużania się w obecnym sezonie nie wzrosło. Ale nawet tylko jego utrzymanie będzie oznaczało, że po dwóch i pół roku wdrażania samodzielnej polityki finansowej pana Królewskiego realne zadłużenieWisły wzrośnie o imponujące 30 milionów złotych.

To dość spektakularna żeby nie powiedzieć, że egzystencjalna różnica. Próby porównywania zachowania obydwu panów i jego skutków dla klubów, którymi zarządzają są irracjonalne.
Odpowiedz cytując