Wyświetl pojedynczy post
Jaroo1
Senior Member
 
 
Od: 03.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#29960
Stary 16.04.2025, 08:33
Cytat:
Tak, nikt nie zarobił ale takie są zasady przy prowadzeniu JDG. Ciężko abyś mógł zapłacić składkę chorobową tylko za miesiąc w którym się pochorujesz.
Nie mówię, ze zapłącić za miesiąc, a później dostawać przez rok x tysiecy na L4 miesięcznie.
Prosta matematyka, żeby piłkarz dostał na przykład 80 tysięcy czyli 80% pensji (ułatwmy, zarabia 100 tys miesięcznie), to żeby ZUSowi się to jakoś opłacało musiałby powiedzmy co miesiąc zabierać ze 20 koła na ubezpieczenie. Żeby przez rok płacić piłkarzowi i wyjść na zero, musiałby pobierać składki przez 4 lata.

Ani ZUS nie jest głupi i nie będzie ryzykował, że piłkarz zanim się rozsypie to 4 lata będzie płacił, ani piłkarze nie są głupi żeby pchać co miesiąc 1/5 pensji na ubezpieczenie.
Przy takich pensjach, rodzaju pracy, to się nikomu nie opłaca, za duża kasa i za duże ryzyko. I z tego co w mediach nieraz można wyczytać, jak gwiazdy, aktorzy czy piosenkarze, narzekają na głodowe emerytury, a zarabiali miliony podczas kariery, to tam też przy skali ich zarobków, w grę wchodzą inne umowy, inne składki, bo nikt nie będzie pchał bez sensu kasy w kolejne podatki, składki itd

To nie ta skala zarobków i pieniędzy żeby się rozliczać jak zwykli śmiertelnicy.
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?...
...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę...
...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał.
Odpowiedz cytując