Wyświetl pojedynczy post
FraMat
Senior Member
 
 
Od: 03.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#29949
Stary 15.04.2025, 10:49
Chyba jednak wszyscy nasi piłkarze mają zarejestrowaną działalność gospodarczą, a nie umowę o pracę.
Wyszukiwanie jest proste.
Pierwszy z brzegu przykład:
https://www.owg.pl/ceidg/angel_rodad...262,6762625115

W związku z tym taki przedsiębiorca, jeśli opłacał zusowską składkę chorobowa ma prawo do zasiłku chorobowego w wysokości 80% wymiaru.
Jasne jest, że za okres choroby, kiedy nie świadczy usług, nie może wystawić faktury (no chyba, że w umowie zawarto jakieś specyficzne klauzule), bo traci wtedy prawo do świadczenia chorobowego.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

...nie będę wchodził w dalsze dyskusje z idiotą....


Odpowiedz cytując