Chyba jednak wszyscy nasi piłkarze mają zarejestrowaną działalność gospodarczą, a nie umowę o pracę.
Wyszukiwanie jest proste.
Pierwszy z brzegu przykład:
https://www.owg.pl/ceidg/angel_rodad...262,6762625115
W związku z tym taki przedsiębiorca, jeśli opłacał zusowską składkę chorobowa ma prawo do zasiłku chorobowego w wysokości 80% wymiaru.
Jasne jest, że za okres choroby, kiedy nie świadczy usług, nie może wystawić faktury (no chyba, że w umowie zawarto jakieś specyficzne klauzule), bo traci wtedy prawo do świadczenia chorobowego.