Wyświetl pojedynczy post
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#4596
Stary 15.03.2025, 21:02
MaLk napisał(a):Wyświetl post
Spróbuję powrócić z tematem do korzeni, bo co innego nam zostaje

Ciekawostka statystyczna - jednym, z ciekawszych aspektów pokazujących poziom gry zespołu w troszkę dłuższej perspektywie jest średnia krocząca (ruchoma) z ostatnich 5 spotkań.

Otóż o ile wszystkie inne wyznaczniki tego jak gramy hasają sobie od dawna od Sasa do Lasa, tak, że trudno cokolwiek powiedzieć o naszej grze oprócz tego, że nigdy nie wiadomo jak zagramy, to od kilku kolejek ten jeden wskaźnik się nie zmienia. Gramy ze średnią kroczącą na poziomie... 1,40 pkt/mecz. Inaczej rzecz ujmując, od jakiegoś czasu regularnie nasze 5 ostatnich spotkań przekłada się na 7 zdobytych punktów.

Co nam to statystycznie daje? Do końca sezonu zostało równe 10 spotkań. 14 punktów. Jakie to daje szanse na baraże możecie sobie wyliczyć sami...
A jakie są szanse na pierwszą dwójkę?
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując