Patryko napisał(a):

|
Bo Prezes posiada pakiet większościowy, którym zainteresowany jest WK? Do pełnej kontroli nad Wisłą WK nie musi pozbywać się (i spłacać) z niej mniejszościowych udziałowców.
|
Man nadzieję, że rozróżniasz czym jest zakup pakietu akcji dających większość a czym innym konieczność spłaty zobowiązań.
Żeby 'rządzić" klubem wystarczy nabyć akcje od Prezeska, nie trzeba ich wykupywać od pozostałych udziałowców.
Ale jak już sie będzie rządzić, to trzeba spłacić wszystkie pożyczki od udziałowców a nie wybiórczo tzn. tylko od Prezeska.
Bo jak Prezesek nie umorzy to na pewno pozostali nie umorzą.
I co, WK kupuje akcje od Prezeska ( pomijam za jaką cenę) i musi na dzień dobry ( nie koniecznie od razu) spłacić 50 baniek i jeszcze 30 na zewnątrz.
I dla kogo to ma być interes?