Wyświetl pojedynczy post
stary dziad
Senior Member
 
Od: 04.2014

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#7300
Stary 28.02.2025, 18:32
Patryko napisał(a):Wyświetl post
Bo Prezes posiada pakiet większościowy, którym zainteresowany jest WK? Do pełnej kontroli nad Wisłą WK nie musi pozbywać się (i spłacać) z niej mniejszościowych udziałowców.
Man nadzieję, że rozróżniasz czym jest zakup pakietu akcji dających większość a czym innym konieczność spłaty zobowiązań.
Żeby 'rządzić" klubem wystarczy nabyć akcje od Prezeska, nie trzeba ich wykupywać od pozostałych udziałowców.
Ale jak już sie będzie rządzić, to trzeba spłacić wszystkie pożyczki od udziałowców a nie wybiórczo tzn. tylko od Prezeska.
Bo jak Prezesek nie umorzy to na pewno pozostali nie umorzą.

I co, WK kupuje akcje od Prezeska ( pomijam za jaką cenę) i musi na dzień dobry ( nie koniecznie od razu) spłacić 50 baniek i jeszcze 30 na zewnątrz.

I dla kogo to ma być interes?
Każdemu z cracovii to mówię- Wisła to klub z piękną , przedwojenną tradycją , założony przez Polaków .Po wojnie na parę lat został "siłowo" przejęty przez resort . Tak samo jak Polska została wbrew woli narodu przejęta przez komunę . I co , Polski też się wstydzisz i na nią plujesz ?!
Odpowiedz cytując