Ogryzek napisał(a):

|
Problem jest natomiast jak ojkofob i rasista Markus zaczyna swoje mądrości (...)
|
Problem to najwyżej próbuje stworzyć taki Ogryzek, gdy zaczyna wypisywać bezczelne kłamstwa lub chore absurdy w rodzaju:
Ogryzek napisał(a):
1. wszyscy Polacy są beznadzieni - perwsza madrość Markusa
2. wszyscy obcokrajowcy są świetni - druga madrosć i dogmat Markusa
|
czym tylko pokazuje jak mało rozumie z prostego wskazywania, że z drogi stawiania na rzekomo "solidnych ligowców" czy niby "młode talenty" w ostatnich latach Wisła nie miała kompletnie nic dobrego - a już na pewno żadnych świetnych zawodników w składzie, którzy się długofalowo sprawdzili, w przeciwieństwie do drogi sprowadzania obcokrajowców (zwłaszcza z niższych hiszpańskich lig), co dało Białej Gwieździe przynajmniej kilku naprawdę wartościowych zawodników.
Albo rozumie, ale ponieważ nie może kłócić z faktami i rzeczywistością, zaczyna wymyślać sobie "rasizm" i "ojkofobię".

Bo nic innego mu nie pozostaje. Naprawdę aż żal mi go.
Niektórych przerasta całkowicie ogarnięcie, że nigdy nie chodziło o narodowość, tylko o rynek oferujący więcej dostępnych piłkarzy o odpowiednim poziomie umiejętności na kieszeń naszego klubu. O to gdzie można ich znaleźć więcej lepiej wyszkolonych niż w naszej pierwszej lidze, a przy tym i częstokroć tańszych.
Tym rynkiem oferującym dużą podaż nieźle wyszkolonych i jednocześnie w miarę tanich piłkarzy nie jest Polska, tylko właśnie szeroko rozumiana zagranica (nawet z samej "definicji" jak słusznie zauważył Stary Dziad) i stamtąd pochodzą najlepsi zawodnicy naszego klubu czy nawet pierwszej ligi i Ekstraklasy z ostatnich lat. Składa się na to wiele różnych czynników.
Stwierdzenie tego jest kłamstwem czy ojkofobią? Jedynie w umyśle Ogryzkopodobnych, dodatkowo ewidentnie mających jakiś wielki kompleks Wolfiego
W ostatnich latach z tej grupy obcokrajowców w Wiśle sprawdzili się: Carbo, Rodado, Fernandez, Igbekeme, Mula, Villar, Moltenis, a jeszcze wcześniej Yeboah, Frydrych, Forbes, El-Mahdioui,Tsitaishivili, Poletanovic.
A z polskich zawodników z naszych lig, kto tak naprawdę się sprawdził w Wiśle w ostatnich latach? Nawet Manhunt potrafił uczciwie stwierdzić:
"Można śmiało powiedzieć, że żaden Polak nie wypalił"
(ja aż tak surowy nie jestem, bo np. Mikulca uważam za wyjątek na przestrzeni ostatnich lat).
Takie są fakty i rzeczywistość wbrew gadaninie Ogryzkopodobnych.
Pomimo to te Ogryzki, S1moniczki i Karheropy czy naczelni hejterzy forum dalej z uporem kłócą się z rzeczywistością i faktami, ciągle mając .......ca na punkcie sprowadzania tych polskich zawodników i budowania na nich polityki kadrowej. A jak ktoś widzi ich piłkarską słabość i katastrofę, którą by to sprowadziło na Wisłę, jest według nich rasistą i ojkofobem.
To się samo komentuje.
