azor napisał(a):

Oświeć mnie proszę, w jaki sposób przerzucenie zawodników byłoby taką drobnostką? Zwłaszcza, że WK nie może być równocześnie właścicielem dwóch klubów w tej samej lidze. Jaki byłby tez sens podpisywania Carlitosa i Lopesa teraz przez Wieczystą? To nie jest casus Lechii.
Prościej by było opłacać ich kontrakty z tylnego siedzenia jak to miało miejsce z Peszko i cholera wie iloma jeszcze zawodnikami.
|
Abstrachując od tego czy Kwiecień wejdzie do nas (mam wątpliwości):
- nie jest właścicielem Wieczystej
- jest jej jedynym liczącym się sponsorem
- Wieczystej nie stać na utrzymanie piłkarzy których ma bez Kwietnia
- w Wieczystej pracują ludzie Kwietnia.
W teoretycznej sytuacji przejęcia Wisły Kwiecień może przerzucać piłkarzy (za ich zgodą, ale żaden raczej nie podskoczy) między klubami jak worki ziemniaków na zasadzie wypożyczeń i transferów bezgotówkowych. Np. Wieczysta nam Carlitosa, my im Sukiennickiego.
Pomijam w jakiej formie jest Carlitos etc., ale nie ma żadnych formalnych przeszkód.
Jedyny problem to czy Kwiecień chce się w to bawić. Moim zdaniem - niekoniecznie.