|
Po pierwsze to Wieczysta będzie istnieć nadal, tylko zapewne zmieni trochę swój format np. na klub satelicki. Więc to nie jest też przecież tak, że to zostanie zaorane czy wszyscy zwolnieni.
Po drugie, i chyba najważniejsze, trzeba też pamiętać, że przecież Wieczysta i tak zbliża się do ściany. 1liga to max, nie w sensie, że Pana WK nie stać na Ekstraklasę, bo pewnie w Wieczystej jakby się uparł to też by ją zrobił. Tylko, że tu już bierzesz na siebie dużo większą odpowiedzialność, jeszcze większe wydatki, cały czas jednak funkcjonując w osiedlowym, bardzo kameralnym klubie. I to będzie nakładać na ciebie ograniczenia w przyszłości związane z infrastrukturą, stadionem, brakiem społeczności - rzeczy potrzebnych do wyników na najwyższym poziomie. Nie znam go osobiście, ale zakładam, że to mega ambitna osoba, która te wyniki chce. A tam zaraz będzie szklany sufit stworzony z rzeczy, których się już nie da kupić, a którego (tego sufitu) nie ma w Wiśle. Zatem dla mnie personalnie to całkiem logiczna chęć inwestycji tutaj.
Po trzecie, nie sądzę też żeby Królewski robił jakieś problemy. Przecież on widzi, że nie ma kasy, że nie ma jak tego spiąć, ma swoją firmę na głowie. Myślę, że wręcz bardzo chętnie by to oddał.
|