Wyświetl pojedynczy post
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#8505
Stary 23.01.2025, 19:38
Drozd napisał(a):Wyświetl post
Pytanie więc cały czas takie samo. Jak spowodować żeby nasi kopacze dobrze grali co tydzień, a nie raz na rok. Bo te epizody dowodzą, że dobrze zagrać potrafią.
W większości przypadków się nie da, bo ten jeden udany występ na rok to zwykle kombinacja szczęścia, słabości rywala i tego że zawodnik dobrze dzięki temu wszedł w mecz.

Generalnie każdy zawodowy piłkarz umie podać, dryblować etc., ale tylko Ci dobrzy są powtarzalni. Starzyński strzelił pięknego gola ze Spartakiem, ale taki Zwoliński czy Rodado strzelają takie gole w miare regularnie.

Ze szrotu nie zrobisz treningami dobrych piłkarzy, to nie Futbol Manager. W tych klubach które rozwijają piłkarzy na dobrym poziomie jest również ich selekcja. My bierzemy co nam menedżerzy wcisną.

Przykładowo - takiego Sukiennickiego skreślili najpierw w Angli, potem w Rakowie i trafił do nas. Oni raczej wiedzieli dlaczego go odstrzelili, czy my mieliśmy jakiś plan biorąc go i świadomość jego ograniczeń? Pytanie retoryczne, zwłaszcza że Jop rzuca go na skrzydło bo w środku się kompromituje.
Gdyby Sukiennickiego wziął zespół który potrzebuje cymbała który weźmie piłkę, spuści głowę i będzie ją holował, a nie musi wracać bo i tak 7-10 ciu piłkarzy jest za linią piłki przez większość meczu (czyli klasyczna "murarka i konterka") to pewnie tam by się bardziej przydał. Raz na kilka meczy by taki Sukiennicki zapunktował a tu cymbały tworzyłyby legendę jak to odżył po odejściu od nas...

A prawda jest taka że Sukiennicki nigdy nie powinien do nas trafić, bo do reszty składu pasuje jak pięść do nosa. No ale tak wygląda nasza budżetowa "krakowska piłka".
Ostatnio edytowane przez wolfy : 23.01.2025 o godz. 19:48.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując