|
Im mniej transferów tym lepiej.
Jeden-dwa jakościowe wzmocnienia wystarczą.
Nie - nie dlatego, że uważam, że mamy jakąś mega mocną kadrę. Nie.
Po prostu uważam, że za dużo mieszamy, nie wiem jak niby ta drużyna ma wypracować jakiekolwiek automatyzmy, gdy my co rundę wymieniamy tabun piłkarzy. Dobry trener jest w stanie poukładać obecną kadrę, nawet w obecnej postaci, tak by była mocna. Nie raz - gdy mają odpowiednie pokłady zaufania potrafią odpalić zawodnicy krytykowani jak choćby właśnie Sukiennicki czy z drugiej mańki Duarte. Nie raz potrzeba czasu na zgranie drużyny. My wymieniamy praktycznie cały klub od bramkarza po kierownika drużyny średnio co rundę i się dziwimy, że na boisku jest zbieranina, a nie drużyna.
Wystarczy popatrzeć na Termalikę z zeszłego sezonu i obecnego. Tu wcale nie trzeba szukać kwadratowych jaj, tylko trzeba zbudować zespół. Trzymam kciuki za trenera Jopa.
|