azor napisał(a):

Co zrobił Macierewicz?! W 2006 rozdane i poukładane było już wszystko, co WSI chciało sobie poukładać i jego szopka nie miała żadnego znaczenia. Ot oficjalnie zakończono byt organizacji, do której przez 15 lat nikt nie miał jaj, żeby się nawet zbliżać. Zakończono jej byt, bo sami na to pozwolili. Macierewicz był tylko tego twarzą, gdyż od zawsze pasował na spiskowca.
Co do TVN - pełna zgoda.
|
To że do 2006 nikt nie ruszył WSI świadczy tylko o tym, kto realnie nadzorował i kontrolował "przełom" lat 1989/1990.
Mimo wszystko, WSI trzeba było zlikwidować, choćby symbolicznie, aby w ogóle myśleć o realnym zamknięciu komuny w Polsce i zlikwidować wszelkie powiązania z GRU. I to zostało zrobione.
Co innych zasług Macierewicza, to jest wzorcowy przykład antykomunisty. Jego życiorys to prawdziwy scenariusz na niejeden film. Zakładał KOR, represjonowany w PRL, w 1992 odważył się ujawnić listę agentów SB. Ta lista, prawdziwa w 99%, pokazała kto realnie był umoczony we współpracę z komunistami. Dlatego jest tak znienawidzony przez "elyty" , "michnikowszczyznę" i wszystkich, którym korzenie wyrastają wiadomo z czego.