Wyświetl pojedynczy post
Piknik1906
Senior Member
 
Od: 01.2019

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#6424
Stary 09.01.2025, 00:05
stary dziad napisał(a):Wyświetl post
Kolego @Piknik1906,
podałeś, że suma wynagrodzeń to blisko 27 mln.
Ale czy jest to suma wszelkich wynagrodzeń w Wiśle ( czyli pierwsza drużyna, rezerwa, AMP, itd) czy tylko pierwszej drużyny. Jeśli jest to kwota "całości" to czy jesteś w stanie podać ile faktycznie kosztują zawodnicy tylko pierwszej drużyny i ewentualnie jaki jest sumaryczny koszt sztabu trenerskiego?
Niestety nie ma nigdzie takich informacji. Od poprzedniego roku kiedy nic w raporcie ligowym do którego Wisła podawała dane nie zgadzało się z opublikowanym później oficjalnym i audytowanym sprawozdaniem wiemy, że nie bardzo można w te liczby wierzyć. Dlatego raport ligowy traktuję mniej poważnie niż sprawozdanie. W tym za sezon 2023/24 też są liczby nie pasujące do sprawozdania.

Za sezon 2022/23 była podawana przez prezesa kwota około 1,1 miliona miesięcznie na zawodników po cięciach. Czyli ponad 13 milionów rocznie. Dodając sztab wychodziło 15,5 miliona. Wtedy pozostałe (akademia, biura i inne) wyniosłyby 6,5 miliona bo w sumie było niecałe 22 miliony za sezon. To miało sens.

Jeśli te inne wynagrodzenia w minionym sezonie były wyższe o jakieś 20% (podwyżki inflacyjne o których mówił prezes plus koszty dodatkowe przy organizacji meczów pucharowych) to będzie coś pod 8 milionów. Czyli zostaje 19 milionów. Padła też kiedyś informacja o około 2 milionach kosztu II drużyny.

Czyli na pierwszą drużynę i sztab mamy 17 milionów i 2 miliony na drugą drużynę. W sumie 19 milionów za drużyny seniorskie (te elementy podobno wlicza się w metodologii PZPN/UEFA) bez Akademii, biur i innych. Czyli tyle co u mocnych średniaków ekstraklasy. Na bogato.

Ale to tylko szacunki i to bardzo grube (choć wydaje się, że logiczne). W sprawozdaniu żadnych liczb pozwalających to precyzyjnie policzyć niestety nie ma.
Odpowiedz cytując