FraMat napisał(a):

|
Atakowanie Baeny wynika z jego niedostatków i akcji typu "jeździec bez głowy".
|
Jeśli ktoś atakuje za grę najlepszego skrzydłowego drużyny, a nie atakuje za fatalną postawę tych jeszcze gorszych od niego grajków, więcej, chce ich czasem na siłę wciskać do składu zamiast niego, to nie kieruje się żadnymi merytorycznymi ocenami i nie traktuje ich jednakowo. Kieruje się w swoim podejściu czymś innym. Wszyscy wiedzą czym.
Jest całkowicie oczywiste i trwające od dawna, że część osób patrzy na piłkarzy pod kątem ich narodowości, a nie umiejętności. Widać to najlepiej na przykładzie oceniania przez nich właśnie takiego Baeny czy Carbo i choćby takiego Sukiernickiego czy Starzyńskiego.
Nie ma tu żadnej symetrii i jednakowego podejścia opartego tylko na ich umiejętnościach i przydatności dla zespołu. Najlepszym przykładem na to jesteś Ty sam.
W sumie pasjonuje mnie, jak będziesz dowodził, że zawsze oceniałeś i patrzyłeś choćby na Carbo tak samo jak na Sukiennickiego. Że traktowałeś ich równo, zgodnie z umiejętnościami i wartością dla drużyny. Chętnie to przeczytam. Przyda się trochę rozrywki przed świętami.
A to, że Wisła potrzebuje dziś przynajmniej jednego nowego jakościowego skrzydłowego jest bezdyskusyjne i wyraźnie wiele razy o tym wcześniej pisałem. Podobnie jak o tym, że Baena nawet będąc dziś najefektywniejszym skrajnym pomocnikiem Wisły, nie jest bez wad, czyniących takie wzmocnienie jeszcze bardziej potrzebnym.