Wyświetl pojedynczy post
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#29531
Stary 19.12.2024, 15:48
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Podałeś jeden przykład kluczowego podania. Zwykle Baena podawał wzdluż pola karnego lub wycofywał do cofniętego napastnika w polu karnym po skutecznym przedryblowaniu obrońcy. Pogrubiony frament to to na czym wywalają się nasze pseudotalenty jak Starzyński i Sukiennicki.

Umniejszanie Baenie wynika z tego że posadził na dupie Starzyńskiego, który wg. Ciebie był równie dobry, czy z uwagi na narodowość? Nikt nie bronił naszym wunderkidom podawać tak jak Hiszpan. Nie jego wina że to drewniaki większe niż on...
Jak zwykle celnie. Baena mimo swoich wad był jesienią naszym najlepszym i najbardziej efektywnym skrzydłowym, a nieustanne atakowanie go przez niektórych wynika z jego narodowości i chęci wciskania do składu kolejnych Polaków, mimo iż taki Starzyński obiektywnie potrafi jeszcze mniej niż on i jest zawodnikiem po prostu zdecydowanie gorszym. Baena swoją szybkością i odejściem na prawą nogę jest w stanie wypracować sobie pozycję do dośrodkowania, Starzyński nawet tego nie ma.

Sukiennicki też nie jest tu wśród kibiców oceniany obiektywnie, tylko przez pryzmat mitycznej etykietki talentu i ich chciejstwa. Tymczasem w przeciągu całej rundy nie sprawdził się jako wzmocnienie składu, większość meczów miał złych lub bardzo złych bez względu na to, gdzie był wystawiany. Przy poziomie naszego obecnego szkolenia w klubie jest bardzo prawdopodobne, że podzieli los dziesiątek innych rzekomych wielkich talentów takich jak na przykład Kuzera, Strąk czy Nawotczyński.

Drugim naszym najlepszym skrzydłowym był Alfaro, również potrafiący o wiele więcej niż Starzyński czy Młyński. Tutaj trzeba pamiętać, że bardzo długo leczył latem kontuzję i na pewno nie był w optymalnej dyspozycji fizycznej jesienią. Oby teraz udało mu się solidnie przepracować obóz przygotowawczy.

Oczywiście mimo to skrzydła wymagają wzmocnień przynajmniej jeszcze jednym jakościowym zawodnikiem. podobnie środek pola i prawa obrona. To absolutnie minimum jeśli mamy w ogóle myśleć o barażach i próbie awansu do Ekstraklasy.

Naturalnie problemem będzie brak środków finansowych na poważne transfery i brak w klubie osoby takiej jak Kiko, która miała jakieś rozeznanie przynajmniej w niższych hiszpańskich ligach. Basha żadnego rozeznania nigdzie nie ma, może bazować jedynie na dawnych kolegach i wybierać z tego co podrzuci mu mityczny algorytm Królewskiego lub zaoferują próbujący wciskać swoje drewno menadżerowie.

Do wypożyczenia lub sprzedania powinien być także Gogół.
Ostatnio edytowane przez Markus : 19.12.2024 o godz. 15:50.
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...)
"Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze
"
Odpowiedz cytując