Jaroo1 napisał(a):

|
Rolę miasta w życie klubow to bym widział na zasadzie, że miasto buduje stadiony, wynajmuje klubom na jak najkorzystniejszych warunkach. Tu rozumiem że jest zachowana jakaś równowaga, bo klubu na budowę stadionu nie będzie stać, z kolei wynajmować by mogli za darmo w ramach promocji miasta czy też dostępu do rozrywki dla mieszkańców ale wywalanie kasy na wiecznie zadłużone kluby to jest żart.
|
Nie jestem przekonany, że to najlepsza droga. Wynajem infrastruktury za przysłowiowe 1 PLN odciążałby budżet klubów ale ryzyko, że "zwolnione" w ten sposób pieniądze mogłyby kluby przejadać na dalsze transfery anonimów i sytych kotów dalej istnieje.
Jedynym sprawiedliwym rozwiązaniem jest ustawowy zakaz sponsoringu przez miasta dla profesjonalnych klubów sportowych. Pojedyncze zdarzenia owszem np. promocja miasta Kraków na meczach krakowskich drużyn na arenie międzynarodowej.