Decyzję musi podjąć PZPN, ale ona nie dotyczy bezpośrednio PZPN jako związku, więc o żadnej reformie nie ma mowy. Decyzja wpłynie na kluby, czyli podmioty które biorą udział w rozgrywkach pod patronatem PZPN. Czy to takie skomplikowane?
Związek określi, że kluby których finansowanie z pieniędzy publicznych przekracza 30% rozgrywki zaczynają z bilansem -15 punktów, żeby było sprawiedliwie i sprawa załatwiona.
