doktor granat napisał(a):

|
Ale to rządzący krajem i samorządy mogą podjąć decyzję aby to ukrócić lub nie. Co ma Kulesza czy wcześniej Boniek do tego, że prezydent wrocka, zabrza, sącza itp. co roku wywalał publiczne miliony na kopaczy zamiast poprawić komfort życia mieszkańców?
|
Jak to co? Określić zasady takiego wsparcia, bo nie w każdym mieście Orlen czy KGHM płaci podatki i nie wszyscy mają takie same warunki finansowe.
Dlaczego w F1 są limity budżetów? Nie o to chodzi żeby zabronić dofinansowywania klubów, skoro miasto dopłaca do teatru to dlaczego do klubu ma nie dopłacać. Chodzi o to żeby dopłaty były jakoś zależne od działania tego klubu. Tak jak mówiłem pomysł Królewskiego jest bardzo dobry. Limit wpłaty z miasta będzie zależał od sprawności klubu jego poziomu sportowego ilości kibiców, pozyskanych sponsorów. To jest zdrowa rywalizacja.