MaLK napisał(a):
|
Jestem w stanie wskazać te pozycje, na których ma słabszych niż miał Rude: bramka, środek obrony, oba skrzydła.
|
Właśnie wyobraziłem sobie jaką minę mógł zrobić S1monik czytając, że ktoś uważa, iż Letkiewicz jest słabszym bramkarzem niż najgorszy jego zdaniem bramkarz w historii Wisły Raton
Przede wszystkim, liczy się jakość zawodnika na danej pozycji, a jakość obsady poszczególnych z nich i otrzymanych wzmocnień nie jest równa jakości obsady i wzmocnień na innych. Przykładowo jeden Igbekeme robi gigantyczną różnicę dla całej gry zespołu, więcej znacząc dla drużyny i taktyki trenerów niż taki Krzyżanowski, Goku czy Mikulec na swoich pozycjach.
Jop ma o jednego bardzo wartościowego, kluczowego i klasowego piłkarza klasy Carbo i Rodado więcej niż miał Rude.
Ma również lepszego drugiego napastnika niż Sobczak, zdaniem wielu lepszą, a nie gorszą obsadę bramki, o wiele lepszą obsadę środka pola, lepszą obsadę lewej obrony (Junka przez znaczną część rundy wiosennej nie mógł grać), lepsze zabezpieczenie prawej, porównywalne skrzydła. U Rude zmiennikiem na lewą pomoc był niewypał transferowy Bregu. Jedynie na prawej pomocy i na środku obrony można przyjąć, że nieco lepszą sytuację miał Rude, dysponując obok Baeny Villarem i mając zdrowego Józka, ale Kiss również ma potencjał, by grać przynajmniej nie gorzej niż Miki. Ta lepsza sytuacja na tych dwóch pozycjach nie równoważy jednak tego, co wnosi dla gry Wisły i taktyki Jopa Igbekeme, nie poszerza w równym stopniu możliwości zespołu. Nawiasem mówiąc, wielokrotnie było już pisane, że Jop ochoczo czerpie z wielu elementów tej taktyki i rozwiązań wdrażanych niegdyś przez Rude. Ma do nich jednak kilku innych wykonawców.
Jop ma większe pole wartościowego kadrowego manewru niż miał Rude. Dysponuje też lepiej dysponowanymi młodzieżowcami. Kutwa grywał u niego w pomocy z konieczności i dlatego, że na środku obrony nie miał wtedy szans wygrać rywalizacji z Urygą i Józkiem. Poza tym Letkiewicz uwalnia go od konieczności wystawiania w polu młodzieżowca.
Rację ma więc Wolfy i ci którzy piszą, że sumarycznie dysponuje lepszym składem niż Rude.