Wyświetl pojedynczy post
sandomingo
Senior Member
 
 
Od: 03.2005
Skąd: Wieś pod Krakowem

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#5828
Stary 23.11.2024, 11:54
Dzisiaj w nocy Jaśnie Oświecony Prezes (Szef) Królewski opublikował dość długi wpis na X.

Motywem przewodnim tego wpisu jest "ekstremalna duma" z tego co od dwóch lat buduje w Wiśle Kraków.
Porusza w nim wątek wszystkich sekcji - ponieważ nie rozumiem jego wpisu prosiłbym o wytłumaczenie.

Popatrzmy po kolei:
1. Pierwsza drużyna - tutaj w pierwszej kolejności JO Prezes (Szef) jest dumny z tego, że kolejni młodzi piłkarze mają okazję wystąpić na magicznym stadionie R22. Dodaje, że nie ma znaczenia z jakiej są drużyny.
O co tutaj chodzi? Wisła istnieje po to, żeby młodzi piłkarze innych drużyn mogli grać na R22? Miejskim Stadionie, za wynajem którego Wisła płaci +/- 200 tys zł za każdy mecz? O to chodzi w tym projekcie?
Czy naprawdę spora grupa kibiców przychodzi na R22 po to, żeby oglądać występy młodych piłkarzy, bez względu na to w jakiej drużynie grają?
Czy też Prezes (Szef) miał na myśli coś innego?
W kontekście pierwszej drużyny Prezes (Szef) pisze również, że jest to grupa wspaniałych, utalentowanych ludzi, z których każdy z osobna (to ważne) może dać bardzo dużo w decydujących momentach.
W połowie sezonu można mieć co do tego pewne wątpliwości aczkolwiek oczywiście wszystko zweryfikuje wynik końcowy, do którego jeszcze daleko.
Natomiast można podkreślić, że również w poprzednich sezonach prezesowania (szefowania) Królewskiego pisał on frazesy zupełnie podobne - z jakim finalnym efektem wiadomo. Wisła trzeci sezon tkwi w pierwszej lidze i nie jest to bynajmniej efektem jakiegoś pecha a raczej wypadkową ogólnego poziomu, na jakim znajduje się klub.
Czy w tym sezonie efekt będzie inny? To się okaże, aczkowiek patrząc na pewną powtarzalność ze strony Prezesa (Szefa) mam swoje zdanie w tym temacie.
Ostatni wątek - sztab szkoleniowy. Prezes (Szef) zapowiada pozostanie aktualnego składu trenerskiego do końca sezonu - i tutaj należy ocenić to pozytywnie. Oby tylko Prezes (Szef) był w tym przypadku bardziej konsekwentny niż w przypadku Moskala, któremu obiecywał 2 lata pracy.
2. Druga drużyna, rezerwy Wisły. Prezes (Szef) jest niesamowicie dumny z tej drużyny i chłopaków, którzy w niej występują. PRzyznam, że nie śledzę dokładnie gry tego zespołu, ograniczę się więc do faktów. 5 zwycięstw w 18 meczach w rozgrywkach 3 ligi (4 poziom rozgrywek). Czy to jest dobry wynik? Trudno powiedzieć, nie znając konkretnych celów tej drużyny. Jeżeli celem jest utrzymanie - wydaje się że wynik jest ok, przewaga nad strefą spadkową wynosi 10 punktów. Jeżeli celem jest ogrywanie młodych chłopaków - na to potrzeba czasu, zbyt wcześnie oceniać.
Wydaje się jednak, że 5 zwycięstw w 18 meczach to nie jest powód do nadmiernej dumy. Zwykła "okejka" byłaby wystarczająca.
3. Wisła Women - tutaj Prezes (Szef) jest również bardzo dumny. Przyznam szczerze, że kompletnie nie rozumiem z jakiego powodu? Drużyna gra na 3 poziomie rozgrywkowym, zajmuje trzecie miejsce od końca wygrywając 3 z 11 spotkań. Wyżej w tabeli znajdują się m.in. zespoły takie jak Dąb Zabierzów Bocheński czy Respekt Myślenice.
W konfrontacji z zespołem z najwyższej klasy Panie przegrały ostatnio 0:14 (słownie: czternastu).
Przypomnę również, że klub Wisła jako całość corocznie generuje kilka (być może kilkanaście) milionów straty.

Czy w takim razie powodem do dumy może być dawanie młodych chłopakom z różnych klubów możliwości gry na R22 lub umożliwianie młodym dziewczynom amatorskiego grania w piłkę
Czy też Prezes (Szef) miał tutaj jakiś podprogowy przekaz?

4. O sekcjach Blind oraz AMP nie będę się wypowiadał - to jest odrębna kategoria sportu, w którym liczy się tak naprawdę sam udział.

O co zatem chodzi Prezesowi (Szefowi) ? Gdzie tutaj powody do tak "ekstremalnej dumy"?

Edit: zapomniałem jeszcze o jednej kwestii: Prezes (Szef) podkreśla, że w trakcie jego kadencji udało się Wiśle zdobyć PP i godnie reprezentować Polskę w pucharach. Tp prawda. Zapomniał jednak dodać, że udało się Wiśle również zająć najgorsze miejsce w blisko 120 letniej historii klubu.
A zatem? Gdzie te powody do "ekstremalnej dumy"? Czy my o czymś nie wiemy
Ostatnio edytowane przez sandomingo : 23.11.2024 o godz. 12:32.
Jarosław Królewski....Nie jestem fanem.
Odpowiedz cytując