Wyświetl pojedynczy post
Piknik1906
Senior Member
 
Od: 01.2019

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#29433
Stary 22.11.2024, 07:54
azor napisał(a):Wyświetl post
Uśredniając, że oscylujemy co roku w budżecie ok. 20 mln to rozumiem, że Ty uważasz, że co roku Królewski wkłada swoje 20 baniek?

Proszę Cię powiedz, że żartujesz
20 milionów (ze sporym dodatkiem) to budżet wynagrodzeń. Budżet całkowity to wedle sprawozdań i wypowiedzi przedstawicieli klubu mocno powyżej 30 milionów. Bliżej 35 milionów (bez anomalii jaką był puchar).

Od przejęcia klubu przez prezesa Królewskiego dwa lata temu pożyczył on Wiśle (wedle różnych źródeł) 10-12 milionów złotych. To daje 5-6 milionów na rok/sezon. To z kolei daje mniej więcej 15% kosztów, a więc kwotę którą w większości firm usługowych przy bardzo dobrym zarządzaniu można po prostu zaoszczędzić.

W związku z powyższym (jeśli założymy, że zarządzanie klubem jest dalekie od optymalnego) mocno prawdopodobna jest teza, że klub utrzymuje się sam a prezes Królewski pokrywa koszty swoich eksperymentów.

Oczywiście nie wiemy tego na 100% i nie znamy szczegółów więc to tylko niepotwierdzona teza. Na pewno jednak bardziej prawdopodobna od tezy, że prezes utrzymuje klub pokrywając jego budżet (to zwykły idiotyzm).
Odpowiedz cytując