Wyświetl pojedynczy post
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#29387
Stary 18.11.2024, 14:02
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Jop wcale nie mierzy sie z mniejsza presja niz jego poprzednicy, począwszy od Brzeczka, RS, Rude czy Moskala

Moskal mial z tego grona oczywiscie najtrudniej, choc też sam świadomie polozyl mocniejsze akcenty nie tam gdzie trzeba.

W calym inwestowaniu i rozwijaniu mlodych najwazniejsze jest to zeby pogodzic ich palące sie glowy do glownego interesu druzyny.

Gogóła warto trzymac na lawce, ale czy on ma charakter np Szota aby tak akceptować ta pozycje?
Czy Duarte bedzie chcial tu grac ogony i walczyc o sklad kolejna runde czy dwie zamiast szukac sobie miejsca np na Cyprze?

Zarzadzanie interesami tak duzej grupy ludzi jest trudniejsze niz sie wydaje. A Wisla ma dosc szeroką kadrę, na pewno gdyby nie bylo PE i PP to aż za szeroką. Wietrzenie szatni co rok bedzie tak czy siak.
Jop mierzy się z mniejszą presją - kiedy przychodził po katastrofie Moskala każdy zakładał że miejsce blisko top 6 będzie sukcesem. Nie bez powodu. Jesteśmy w top 6 bo Jop zrobił średnią blisko 2.4 - kto w to wierzył po Moskalu? Tak na serio...

Sytuacja kadrowa też nieporównywalna z poprzednikami - może wpuszczać młodych jak zasłużą, nie musi. Jak widać wpływa to na ich rozwój o wiele lepiej niż gra bez względu na formę (Krzyżanowski, Młyński, Olejarka etc.).

Co nie zmienia faktu że Jop robi świetne wyniki. Przede wszystkim zmienił grę obronną i teraz wyglądamy jak profesjonalny zespół walczący o awans, a nie grupa hobbystów na Orliku gdzie każdy biegnie do przodu bo "gramy ofensywnie". Tutaj Moskal się zbłaźnił.

A skoro gra w obronie wygląda dobrze, to i reszta funkcjonuje jak należy. Nie ma nerwowości, nie panikujemy po stracie gola, to i mniejsza presja na zawodników ofensywnych.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 18.11.2024 o godz. 14:04.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując