Ależ Ty jesteś buńczucznym renegatem. Już wszyscy wiemy, że nauczyłeś się nowego zwrotu, nie musisz go wrzucać w co drugiej wypowiedzi. Jest zasadnicza różnica między populizmem a pragmatyzmem, ale nikt Ci nie zabroni wojowania szabelką płaskoziemca.
Zapytam ponownie, choć wiem że niewygodne pytania zazwyczaj omijasz: w jakim celu miałby być zawiązany tenże spisek przeciwko Wiśle?