Wyświetl pojedynczy post
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#96235
Stary 10.11.2024, 18:35
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
Notes Kiko już sie chyba wyczerpał
Nie Kiko się notes wyczerpał, tylko Królewskiemu portfel. W niższych ligach Hiszpanii nadal pełno jest zawodników znacznie lepiej wyszkolonych niż ogromna większość polskich pierwszoligowców - podobnie zresztą jak w niższych ligach Francji, Anglii, Włoch czy Niemiec. Ja mówię w tym momencie o oczywistości.

Zdecydowanie bardziej opłaca się po tych piłkarzy sięgać jeśli są na to pieniądze niż po kolejnych wcale niekoniecznie tańszych Biedrzyckich, czy Sapały lub rzekome wunderkidy takie jak Młyński, Plewka, Gogół, Szywacz, Niewiadomski bądź Sukiennicki. Na takiego jednego Dudę, który zresztą żadnym liderem zespołu nie jest, przypada przynajmniej kilkunasto Szywaczo czy Jarochopodobnych. Proporcje te są zupełnie inne w przypadku ściągania zawodników z niższych lig wymienionych powyżej krajów. Tam te proporcje trafionych transferów i przydatnych zawodników do nietrafionych są znacznie lepsze.

Emjot napisał(a):
to że ktoś ma paszport hiszpański, włoski czy angielski nie znaczy że jest zajebistym grajkiem
Nikt tego nie mówi. Większość odpowiednio wybranych zawodników z tamtych niższych lig będzie jednak miała zdecydowanie lepsze wyszkolenie niż większość zawodników biegających po polskich pierwszoligowych boiskach. O to chodzi i to się liczy oraz ma tu znaczenie.
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...)
"Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze
"
Odpowiedz cytując