Patryko napisał(a):

Wieczysta to może nie, bo mimo wszystko Kwiecień to nie jest zawodnik takiego kalibru, żeby bić się w przeciągu powiedzmy 5 lat o mistrzostwo Polski. Praktycznie zerowa baza kibicowska, a na poziomie tego Top 6 Ekstraklasy marketingowo klub też się musi jakoś spinać, żeby nie trzeba było dopłacać do interesu kilkunastu baniek rocznie.
Jeśli sąsiadka zyskałaby sponsora kalibru RB (w co też średnio wierzę), to sportowo nie będziemy mieć do nich podjazdu przez lata. Zasobność takiego sponsora jest w zasadzie nieograniczona jak na realia finansowe naszej piłki nożnej.
|
Baza kibicowska Wieczystej się jakaś wykreuje, szczególnie jeśli u nas będzie pustynia jeśli chodzi o jakiekolwiek sukcesy i zsuwanie się sportowo w otchłań z roku na rok. Jeśli ktoś nie lubi Cracovii i Hutnika z wiadomych przyczyn, to od biedy można sobie pójść na Wieczystą do której większość ludzi sympatyzujących z Wisłą w mniejszym lub większym stopniu nic nie ma. Sam zacząłem od poprzedniego sezonu śledzić ich poczynania, meczów jeszcze nie oglądam, ale co weekend sobie rzucę okiem na skrót.
Poza tym brak wymagającej bazy kibicowskiej to też w pewien sposób mniejsza presja. Taki Raków przecież nie ma stadionu na 30k a obstawiam, że jeszcze 10 lat temu na ich mecze w okręgówce to chodziło po 50 osób max, a teraz proszę bardzo.