Wyświetl pojedynczy post
Piknik1906
Senior Member
 
Od: 01.2019

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#96113
Stary 16.10.2024, 15:57
Arked napisał(a):Wyświetl post
Obecnie najbardziej oddanym zawodnikiem w Wiśle jest Angel Rodado. Większość Polaków (prawie wszyscy) przy takich liczbach jakie on robi już dawno by się z tą zawinęła.
Pozwolę sobie nie zgodzić się z tą romantyczną ale jakże naiwną tezą.

W mojej ocenie większość Polaków (prawie wszyscy) nawet przy takich liczbach z chęcią by na miejscu Rodado w Wiśle została. Oczywiście pod warunkiem otrzymywania tych samych wypłat, które Rodado otrzymuje. Z tej prostej przyczyny, że taki poziom wypłat występuje tylko w kilku klubach Ekstraklasy i nawet tam nie jest powszechny.

Angel po przyjściu do Wisły dostał kontrakt na milion rocznie i wiemy to z kilku źródeł. Ten kontrakt przed tym sezonem automatycznue się przedłużył a w takich przypadkach minimalna, wymagana przepisami, podwyżka to 10%. Następnie kontrakt został przenegocjowany i istotnie przedłużony. Jest oczywiste, że 20-30% podwyżki w takiej sytuacji to minimum. To daje nam coś w okolicach kontraktu Fernandeza (to było 1,44 miliona rocznie). Minimum.

Przypomnę, że po usłyszeniu ile zarabia w Wiśle w I lidze Fernandez, prezes ekstraklasowego Widzewa miał powiedzieć, że tyle u niego zarabia dwóch najdroższych zawodników razem.

To tyle w kwestii motywacji i budżetu. Zawsze mnie zaskakuje gdy dorośli ludzie dyskutują o motywacjach, przywiązaniu itp. pomijając aspekt finansowy. Nie chciałbym nikomu burzyć światopoglądu, ale Angel Rodado tak samo jak wyraźnie przewyższa innych zaangażowaniem tak samo robi to wysokością comiesięcznego przelewu.
Odpowiedz cytując