Wyświetl pojedynczy post
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#96079
Stary 14.10.2024, 13:22
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Nie można, ale nawet trzeba. Chyba że naprawdę mamy się już stać klubem z losowymi piłkarzami z łapanki (o ile już się nie staliśmy), jakich w Polsce jest dziesiątki. Ot tylko bardziej medialnym i z większą presją kibiców i prezesem pieprzącym ciągle o AI.
Wszystkie kluby naszego regionu które robią "coś z niczego" idą w szkolenie. Norwegia, Czechy czy mała ludnowciowo Austria bazuje na rodzimych zawodnikach, bo się wzięło tam konkretnie za szkolenie.
Oczywiście że szkolenie to jest droga, ale minie przynajmniej dekada rozwoju zanim u nas przyniesie ono w miarę regularne efekty. Dekady zaniedbań na tym polu kosztują. Jest lepiej, ale wciąż do najlepszych akademii w Polsce wiele nam brakuje. I nie piszę o eynikach CLJ tylko piłkarzach którzy faktycznie się rozwinęli.

Do tego czasu nie możemy opierać się na rynku Polskim, bo raz że drogo a dwa że słabo. Większość to muszą być obcokrajowcy z niższych lig plus kilka okazji jak Sobczak, Zwoliński, Jaroch. Ci lepsi oczywiście "do odbudowy", bo za innych to kluby w PL zażyczą sobie z milion euro.

Parytety o jakich pisze s1mone to absurd.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując