Wyświetl pojedynczy post
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#5305
Stary 23.09.2024, 13:51
Zobaczymy na co teraz zostanie przestawiona wajcha, bo zwolnienie Moskala i jeszcze do tego Dyrektora Akademii może być tego zwiastunem.

Na pewno doszczętnie upadły mity podsycane ochoczo przez część kibiców, którzy skompromitowali się propagowaniem koncepcji, że poprawę sytuacji zapewni "zatrudnienie trenera ze znajomością ligi, który robił z niej awanse", czy że zrobi to zwiększenie liczby Polaków w kadrze i zmniejszenie Hiszpanów. Oczywiście takie myślenie okazało się bzdurą.

Dla warsztatu trenera i tego czy sobie poradzi w Wiśle nie ma żadnego znaczenia czy wcześniej pracował w pierwszej lidze, a dla jakości gry zespołu nie ma żadnego znaczenia, ilu w nim jest obcokrajowców z jednego kraju, bo znaczenie tu ma ilu piłkarzy w drużynie potrafi dobrze grać w piłkę i zachowuje się profesjonalnie.

Nie ma znaczenia czy na boisku jest 11-stu Polaków czy 10-ciu Hiszpanów lub 10-ciu przedstawicieli jakiegokolwiek innego kraju (jeden Polak zawsze musi być ze względu na przepis o młodzieżowcu), znaczenie ma to, co potrafią i jakimi są piłkarzami.

Może do Królewskiego dotarło jak bardzo skompromitował się latem przestawiając wajchę w stronę hołdowania tym mitom. Tylko ktoś cierpiący na pomroczność jasną mógł zdecydować się na wydanie dużych pieniędzy na takiego Biedrzyckiego, Zwolińskiego czy Mikulca oraz na przedłużenie kontraktu takim zawodnikom jak Broda czy Talar.
Ostatnio edytowane przez Markus : 23.09.2024 o godz. 14:26.
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...)
"Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze
"
Odpowiedz cytując