Wyświetl pojedynczy post
Kurz
Senior Member
 
Od: 11.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#321
Stary 17.09.2024, 23:39
Witalis napisał(a):Wyświetl post
No chyba jednak z tej mąki chleba nie będzie.

Moskal ma na koncie awanse (w przeciwieństwie do wynalazków z ostatnich lat!), ale on chyba po prostu nie ma szczęścia do Wisły. Albo chce coś na siłę w Wiśle udowodnić i uparcie trzyma się pomysłów typu Rodado na skrzydle albo Sukiennicki w ataku. Nie pykło też z transferami.

Trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie: czy awans z baraży jest jeszcze realny i czy ratujemy sezon (w wersji pesymistycznej: czy grozi nam spadek). Jeśli odpowiedź jest twierdząca, to (ze względu na puchary) poczekałbym z ruchem do październikowej przerwy na reprezentację, ale rozglądał się już za trenerem.

Jeśli odpowiedź jest negatywna, to grajmy tę tiki takę może za rok wyjdzie z tego Barcelona na miarę I ligi. Co jest trochę bez sensu, bo po awansie do Ekstraklasy trzeba będzie wzmocnić skład i zmienić taktykę (oraz trenera, który nie potrafi grać nic innego).
To wszystko są spekulacje. Rodado w pewnym sensie przypomina Lewandowskiego z reprezentacji. Wykonuje stałe fragmenty, szuka miejsca itd., ale niekoniecznie dlatego, że to zamysł taktyczny Moskala, tylko sygnał, iż koledzy z boiska partaczą swoją robotę. Poza tym przeciwnicy pewnie coraz lepiej utrudniają mu grę i to nie tylko kwestia wyboru, ale wprost konieczność. Niestety, obecnie nie funkcjonują dobrze ani drugi napastnik, ani ofensywni pomocnicy, ani skrzydłowi, wobec czego Angel bierze sprawy w swoje ręce.

Z Moskalem również nie wiązałbym pomysłu na tiki takę. To ogólnie pomysł klubu/Królewskiego, który realizuje każdy trener od czasów Guli. Moskal lubi w ofensywę, ale nie jest pomysłodawcą, tylko wykonawcą.

Gdybyśmy należeli do jego sztabu wiedzielibyśmy więcej. Na przykład jaki wpływy na grę Wisły miały puchary. Jaka część zawodników jest wytrenowana do takiego wysiłku? Czy to co dzisiaj widzieliśmy to wypadek przy pracy, załamanie formy po lepszym okresie, którego nie wykorzystaliśmy, a może zadyszka?
Odpowiedz cytując