Wyświetl pojedynczy post
BCGorlice
Senior Member
 
Od: 06.2023

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#5176
Stary 15.09.2024, 19:45
dst93 napisał(a):Wyświetl post
Do wątku dorzucę tylko jako jedną z ciekawostek to, że 15 lipca mijał termin na przesłanie do KRS sprawozdania finansowego Synerise.

Jak się domyślacie nie ma go do dziś. W poprzednich latach sytuacja finansowa (zadłużenie, straty, wszystko oprócz przychodów) z roku na rok się pogarszała.

Z mojego doświadczenia biznesowego wynika, że jak ktoś robi dobre wyniki, to od stycznia są naciski na biegłego rewidenta żeby jak najszybciej zbadał i żeby jak najszybciej pochwalić się na rynku,

Znając charakter Zaskrońca w przypadku Synerise byłoby identycznie.

Dodatkowo wróbelki (gowork.pl, komentarze na weszło) zaczynają ćwierkać, że są istotne opóźnienia w wypłacie pensji pracownikom.

Jako człowiek z IT nie jestem w stanie po prostu znieść robienia przez media z tego typa wirtuoza biznesu a z Synerise kolejnego polskiego jednorożca.

Komedia.
Kolega z branży widzę z analogicznymi do moich odczuciami.

Ale to jest forum Wisły Kraków. Tu nie ma miejsca na pesymizm. Zapytaj kolegę MaLk - on Tobie zaraz wytłumaczy, że są na pewno jakieś obiektywne powody dla których ten raport dalej leży w szufladzie. Potem doda, że w sumie to wiele firm ten obowiązek olewa więc nie ma co robić problemów. A potem jeszcze wytłumaczy, że te kompromitujące wyniki nic nie znaczą a Nadprezes jest przecież wizjonerem więc nie ma go co rozliczać ze ściemy bo każdy ma prawo marzyć. Na koniec podsumuje, że sytuacja w Synerise nie ma znaczenia bo my powinniśmy Jarosława rozliczać tylko za to co jest w Wiśle (w której jest zajebiście przecież, prawda?).

Do kolegi MaLk dołączą spece od IT typu Drozd czy pepe72 i wytłumaczą jak wielkie będą korzyści nowatorskiej strategii Wizjonera opartej na AI, którą tworzy zastęp specjalistów, której tylko przypadkuem nie ogłosiliśmy w czerwcu zgodnie z zapowiedzią i którą właśnie intensywnie wdrażamy (no bo przecież transfery letnie jasno pokazują że wdrażamy, prawda?).

A na koniec pojawi się (to hit ostatnich godzin) kolega TIR, który obwieści, że rosnące lawinowo długi to ściema bo on wie, że już nie żyjemy na kredyt i spłacamy.

Życie jest piękne a perspektywy jeszcze piękniejsze.
Odpowiedz cytując