Wyświetl pojedynczy post
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11
Stary 20.08.2024, 15:10
Koaliczek chce teraz "ujarzmiać" Wolfiego, Fra Mat przede wszystkim atakuje za błędy Carbo, a nie tych, którzy zagrali najgorzej jak Biedrzycki czy Kutwa (wszak do nich stosuje się inną skalę, bo to Polacy tudzież talenty czasem mniej zarabiające), na co ochoczo reaguje grupka entuzjastów stawiania na krajowy pierwszoligowy szrot i napychania kasy polskim menadżerom, Jagulik intelektualnie i kulturalnie tradycyjnie nie dowozi, w sumie nic nowego...

Zastanawiam się tylko czy hejterek Jaroo znów napisze, że Rodado "to zwykły ogór" jeszcze dzisiaj, czy tym razem odczeka ze 2 kolejne dni, aż pamięć niektórych mózgów bardziej przyblaknie...

Coraz śmieszniejsze to forum.

Pojawiły się ataki na Wolfiego za wypomnienie rzekomej potrzeby wprowadzenia większych parytetów narodowościowych, bo słusznie wskazał, że zwrot w stronę idei zatrudnienia większej ilości Polaków w kadrze i zmniejszenia liczby Hiszpanów siłą rzeczy musiał skutkować sprowadzeniem i przepłaceniem takich Biedrzyckich czy Mikulców.

I to do obrony z klubów, które w pierwszej lidze miały jedne z najgorszych obron w zeszłym sezonie , automatycznie zamykając drzwi do sprowadzenia na te pozycje obcokrajowców, którzy mogliby być znacznie lepsi i niekoniecznie drożsi.

Jest oczywiście, że zwiększenie liczby Polaków ani niczego nie zapewnia, ani niczego nie gwarantuje, a już na pewno poprawy gry obronnej Wisły. Było to oczywiste od dawna, ale nie dla forumowych klaunów.

Ta koncepcja parytetów narodowościowych, podobnie jak wprowadzony przez PZPN "parytet" dotyczący obecności na boisku młodzieżowca czyni jedynie szkody Wiśle, ale dalej ma tu swoich orędowników, którzy zdania zapewne nie zmienią nawet gdyby Biedrzycki złapał jeszcze ze 3 czerwone kartki w sezonie.

W końcu taki mamy śmieszny klimat na forum.

Na szczęście dojdzie Igbekeme, kolejny bardzo dobry piłkarz z hiszpańskich niższych lig, który w nadchodzących meczach jesieni powinien odciążyć Carbo, pomóc lepiej zaryglować środek pola, dać więcej prostopadłych podań i miejmy nadzieję posadzić Kutwę na ławce (lepiej by w roli młodzieżowca grał Starzyński) - co powinno w wydatny sposób przełożyć się na jakość gry i zdobycze punktowe Wisły, zapewne ku rozpaczy niektórych, że taki obcokrajowiec będzie robił o wiele mniej błędów i dawał więcej pozytywów niż jakikolwiek krajowy kopacz naszej drużyny.
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...)
"Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze
"
Odpowiedz cytując