wiesniak842 napisał(a):


"zderzyć głowami" to taka przenośnia. Taka jak "kopnąć się w czoło" nie trzeba się kopnąć w czoło, żeby się kopnąć w czoło.
Dwóch naszych miało bliżej do piłki, ale przez to, że jeden patrzył na drugiego piłkę przejął przeciwnik, który do piłki miał najdalej. Teraz bez przenośni. Przez niedecydowanie Kutwy i Kissa poszła kontra.