Wyświetl pojedynczy post
skarabeus
Senior Member
 
Od: 02.2019

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1084
Stary 17.08.2024, 11:35
W meczu ze Spartakiem wszystkim, bez wyjatku, sie chcialo. Wszystko odbywalo sie w tempo, we wlasciwym miejscu i czasie.

Jesli sie czepiac slabych punktow to stracona bramka, ktora zawalil glownie Jaroch, ogolnie dyspozycja Jarocha, ktory byl zdecydowanie najslabszy i Zwolinski. Ale akurat on z meczu na mecz wyglada co raz lepiej i gra mu ewidentnie pomaga. Mysle, ze za 2-3 mecze bedzie juz w duzo lepszej formie.

Jaroch to obecnie imho najwiekszy problem. Bywalo, ze byli od niego gorsi, tylko oni sie poprawili, a Jaroch jakby stale na tym samym bardzo przecietnym poziomie. Jemu chyba zle sluzy brak rywalizacji. Byloby idealnie gdyby srodkowy obronca, ktory ma przyjsc mogl grac tez na prawej stronie. Wzglednie moze poszukac jakiegos mlodziezowca na wypozyczenie?


Skala dominacji, to jak zneutralizowalismy calkowicie Spartaka, pokazuje ze potrafimy jako druzyna wspinac sie na bardzo wysoki poziomie. Uwazam, ze jesli zaprezentujemy sie tak samo z Cercle to ich pykniemy. Imho nie ma obecne nic wazniejszego od tego dwumeczu. Wygrana z Belgami da wplywy na poziomie 25-30 mln zlotych. To dwukrotnosc budzetow wiekszosci druzyn w 1 lidze. Wyeliminowanie Belgow pozwoli zrobic 1-2 na prawde jakosciowe transfery i np odeslanie na stale do rezerw Mlynskiego (ktory dzis gra w rezerwach wlasnie), pozwoli tez promowac tych, ktorych sprzedac mozemy za duze pieniadze (Starzynski, Sukiennicki).
Kolejne rzecz to fakt, ze Moskal chce grac czesto. Widac, ze budowa druzyny poprzez mecze przynosi efekty, kiedy sie wie jak to zrobic. Moskal popelnil w swojej karierze trenerskich kilka bledow i dzieki temu ma doswiadczenie, ktore sprawia, ze sobie z tym radzi. Ale przestanie jak kadra bedzie zbyt waska, lub raczej nie bedzie jakosci na lawce.

I tu dochodzimy do kolejnej rzeczy w meczu ze Spartakiem. Moskal zrobil 4 zmiany, kazdy z wchodzacych zawodnikow wniosl jakosc podobna do poprzednika, momentami nawet byla wartosc dodana. To jest sila kazdej druzyny, ale jak myslicie, dlaczego zmiany byly tylko 4? a nie 6? Bo obecnie na lawce bylo 4 wartosciowych zmiennikow. Reszta w ocenie Moskala bylaby slabsza od zmeczonego zawodnika pierwszego skladu.

Jasne, wroci Alfaro, wroci Duda, przyjdzie Igbe i ten zakres bedzie wiekszy, ale nadal 7 zawodnikow do rotacji to jest za malo.
Tak, mamy szeroka kadre ilosciowo, ale nie jakosciowo. 25-30 mln w budzecie klubu dodatkowej kasy pozwoli nam na taka fanaberie. Tym bardziej, ze za rok Sapala, Mlynski koncza kontrakty.



Ambicja. Slowo klucz. Pisalem o tym pare dni temu, ze wiekszosc z Was na tym forum prezentuje rozczarowujacy brak ambicji, godzenia sie z mierna sytuacja w jakiej byla Wisla.
Beldzy to nie sa magicy nie do przejscia. Smiem twierdzic, ze gdybysmy dzis grali z Rapidem to ten dwumecz wygladalby inaczej. Taki w....... jaki dostalismy byl potrzebny, zeby pokazac czego brakuje i gdzie sa rezerwy. I reakcja byla wybitna. Tak sie rodza druzyny, po ciezkich porazkach sie druzyna podnosi i odmienia swoja gre, zamiast popasc w marazm.

Dlatego ja jestem spokojny o to, ze stoczymy wyrownany boj. I wierze, ze uda sie Belgow wyeliminowac.

PS. Wiadomo juz cos o zorganizowanym wyjezdzie do Belgii? Chyba trzeba sie wybrac xd
Odpowiedz cytując