|
Ciesza 3 punkty i brak czerwonej kartki.
Nie cieszy, ze kiedy obrona w miare trzyma fason i nie wali babola za babolem to cyrki odstawia bramkarz.
Kazdy kto nie widzi winy Cziczkana przy bramce niech sie uda do okulisty. Binokle potrzebne na wczoraj.
Sukiennicki wzbudza jakies niezrozumialem emocje. Jest surowy, nieoszlifowany, ale ma atrybuty, ktore pozwalaja mu robic pozytywne zamieszanie. Wkurza najbardziej zbyt dlugie holowanie pilki, tudzien zamiennie brak podejmowania decyzji we wlasciwym czasie/spoznianie iich.
Ale czego wy sie ludzie spodziewaliscie? Ze trafi do nas kompletny zawodnik, ktory ma super strzal z dystansu, mija rywalki jak tyczki treningowe, we wlasciwym czasie daje prostopadle podanie otwierajace droge do bramki, a do tego biega box to box? No tacy gracze to kopia w ligach top 5, a nie w 28 druzynie, na drugim poziomie rozgrywkowym w Polsce.
Wiec troche lodu na rozgrzane glowy. Z niego bedzie jak na nasze mozliwosci bardzo fajny kopacz. Podobnie Kiss, ktory nie jest optymalnie wykorzystywany, ale to problem tego o czym mowil Moskal - braku czasu na spokojny trening.
I tutaj wychodzi ulomnosc krolewskiego, ktory stale powtarza, ze mamy czas na transfery - nie, nie mamy. Im szybciej kadra bedzie zamknieta tym mniej punktow stracimy. Tylko intelektualny eunuch tego nie umie pojac.
Kutwa... no co tu pisac? Nie mamy zadnej alternatywy dla mlodziezowca, znaczy Dudy. Jedyna oddalismy lekka reka do Wloch za darmo (brawo). I to efekt tez zle budowanej kadry. Bo skoro wzielismy Mikulca, ktorego woli Moskal, to po co bryl grany Grek? Przez przyjscie Kiakosa Krzyzanowski wymusil wypozyczenie, bo wiedzial, ze nic nie pogra. Wiec po co ten grzejacy obecnie lawe Kiakos? Zamiast niego lepiej bylo sciagnac porownywalnego srodkowego obronce, a Krzyzanowskiego zostawic i kiedy gramy Krzyzanowskim na lewej obronie, Mikulca wystawiac alternatywnie za Jarocha, ktory jest cieniem samego siebie z zeszlego sezonu.
Wtedy nie bylibysmy skazani na Kutwe. Wzglednie zamiast Duarte, ktory wyglada na to, ze jest mocno zapuszczony, szukac kogos mlodego na skrzydla. Wzglednie zamiast placic za Biedrzyckiego zaplacic za jakiegos rokujaca mlodego na skrzydlo wlasnie.
No ale... to trzeba rozumiec pilke, zeby taka dedukcje zrobic. A jak osoba decyzyjna nie rozumie pilki i kieruje sie tym co powie chat gpt, to mamy efekty - zle zbudowana kadre i gre w 10 w kazdym meczu dopoki nie wroci Duda.
|