Wyświetl pojedynczy post
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#95327
Stary 26.07.2024, 14:04
horalek napisał(a):
Póki co, wymowne jest to że taki Sukiennicki ze Stalowej Woli, nakrywa czapką hiszpańskich gwiazdorów typu Goku.
Tak, niektórych na pewno, w przeciwieństwie na przykład do takiego Młyńskiego Szywacza, Sapały, Talara. I bardzo dobrze.

Sukiennicki w najlepszym przypadku jest wyjątkiem i anomalią na tle większości polskich pierwszoligowców, nie regułą.

horalek napisał(a):
idąc jego tokiem myślenia, to wagonami powinniśmy Izraelitów ściągać.
Grało u nas 2 - Biton i Melikson, oboje wypalili i byli topowymi zawodnikami w mocniejszej Wiśle niż obecna.
100% skuteczności transferów.
A to w Izraelu w niższych ligach jest tyle samo wartościowych i równie dobrze wyszkolonych zawodników co w niższych ligach hiszpańskich? Próbując stawiać takie prześmiewcze alegorie porównując rzeczy nieporównywalne jedynie ośmieszasz własny tok myślenia i znów pokazujesz jak mało rozumiesz z tego, co piszę.

Nawiasem mówiąc, nawet tu się pomyliłeś, bo grał u nas jeszcze Turgeman i Dor Hugi, który akurat okazał się rozczarowaniem. Pominąłeś też takich grających w Polsce Izraelitów jak Mosze Ochajon, Awiram Baruchjan, Liran Kohen,Li'ad Elmalich,Oded Gawisz, Tamir Kahlon itd. Ale to tylko drobna dygresja, by się znów nie rozpisywać

Emjot napisał(a):
dlatego do tych dwóch niezłych trzeba nakupić wagon szrotu: Villar, Eneko, Baena, Chuca, Roman, Junca, Raton, Tachi, Perez, Benito...
I znów bezczelnie zakłamujesz rzeczywistość Emjocie: Velezovi i Gonzalezowi towarzyszyli bowiem też tacy zawodnicy jak Carlitos, Imaz, Lionch, w Wiśle z Hiszpanów sprawdzili się też Rodado, Fernandez, Mula, Igbekeme (przyszedł stamtąd), Carbo, Villar, Alfaro, Tachi też mógłby gdyby Sobolewski nie wymyślał mu nowej pozycji. Nie zmieścili Ci się?

12-13 dobrych zawodników stanowiących wzmocnienie dla drużyny to nie dwóch, chyba, że chcesz dalej przekłamywać i manipulować.

I moim zdaniem stokroć bardziej opłacalne jest kontraktowanie tej 12-13 nawet z dodatkiem nieuniknionych pomyłek typu Benito, niż kontraktowanie kilku Polaków takich jak Uryga, Sapała, Żyro, Młyński, Łasicki z dodatkiem takiego "wagonu szrotu" jak Wachowiak, Niewiadomski, Szot, Szywacz ,Talar, Broda, Biegański itd. W tej grupie taki rodzynek jak Sukiennicki trafia się niestety bardzo rzadko, o wiele rzadziej niż sensowny Hiszpan z niższych lig. Dlatego należy takich rodzynków i diamencików szukać, nie zarzucając jednak dalszego kontraktowania Hiszpanów, jeśli pojawi się okazja.

Krysztal napisał(a):
A dlaczego akurat od 2018 roku?Co takiego wtedy się wydarzyło,że jest datą graniczną?
Bo futbol się ciągle zmienia i ewoluuje i bo bardzo znamienne, że na przestrzeni ostatnich 8 lat w Ekstraklasie nie było ani jednego polskiego króla strzelców, co powinno inteligentnych ludzi również skłaniać do jakichś wniosków i analizy, jak to się dzieje, że skuteczniejsi od nich potrafią być Hiszpanie wyciągani nieraz z ichniejszej pipidówki jak Carlitos.

Fra Mat napisał(a):
Kolejna strona tematu zaśmiecona przez wysrywy Markusa, których chyba już nikt nie czyta.
Kolejne zaśmiecanie tematu przez wysrywy Fra Mata, który nie mając żadnych argumentów próbuję ataków ad personam. Jak nie umiesz wykazać fałszu w moich słowach, zamknij gębę i nie zaśmiecaj tematu swoimi durnymi przemyśleniami, takimi jak wtedy gdy sugerowałeś, że Rude nie słucha Jopa na podstawie jednego ujęcia kamery czy że w Rumunii ktoś pisał o "grubszym Sobczaku". To forum nie potrzebuje takich Twoich idiotycznych wtrętów.
Ostatnio edytowane przez Markus : 26.07.2024 o godz. 14:15.
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...)
"Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze
"
Odpowiedz cytując